تعداد نمایش: 1,362 بازدید

محاسبه هزینه واقعی یک کلیک روی تبلیغات شما در گوگل ادوردز

,
محاسبه هزینه واقعی یک کلیک روی تبلیغات شما در گوگل ادوردز

قبلاً گفتیم که در نمایش تبلیغات در گوگل برای محاسبه هزینه واقعی یک کلیک از طریق ادوردز امتیاز کیفی هم‌پایه بید ماکزیموم اهمیت دارد. حتی ممکن است در مزایده با هزینه کم‌تر ولی کیفیت بیش‌تر، رتبه‌ی بهتری به دست بیاید. هم‌چنین بالا بودن امتیاز کیفی در کاهش هزینه واقعی آگهی‌های شما مؤثر است. می‌خواهیم در مثال زیر نشان دهیم این اتفاق چطور ممکن است بیفتد.

مقداری که برای یک کلیک می‌پردازید – هزینه‌ واقعی (Actual Cost) به ازای هر کلیک- با فرمولی به نام «محاسبه گر تخفیف ادوردز» (AdWords Discouner) به دست می‌آید. ماگزیمم بید بیش‌ترین مبلغی است که شما مایلید برای یک بار کلیک شدن روی تبلیغ‌تان بپردازید، اما هزینه واقعی اغلب کم‌تر از این مقدار است و به روش زیر حساب می‌شود:

هزینه واقعی به ازای کلیک = [(رتبه آگهی پایین‌تر از شما) ÷ (امتیاز کیفی خودتان)] + (۱ سنت)

 

این مطلب را از دست ندهید : راهنمای ایجاد کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز

 

 در محاسبه هزینه واقعی یک کلیک حالا این وضعیت را در نظر بگیرید: شما برنده مزایده‌ی ادوردز شده‌اید -یعنی بالاترین رتبه را به دست آورده اید- و ماکزیمم بید CPC شما ۷٫۵ دلار و امتیاز کیفی‌تان ۹ است. آگهی‌ یی که در رده دوم قرار گرفته رتبه آگهی ۶٫۲۵ گرفته است. در نتیجه هزینه واقعی‌ یی که شما در صورت کلیک شدن روی آگهی‌تان می‌پردازید با فرمول بالا چنین محاسبه می‌شود:

۰٫۷۰ دلار = ۰٫۰۱ + (۹ ÷ ۶٫۲۵)

شما بالاترین جای نمایش آگهی را تصاحب کرده‌اید و هنوز هم هزینه پرداختی‌تان در صورت کلیک روی ‌آگهی‌تان از بیش‌ترین مبلغی که حاضر به پرداختش بوده‌اید -یعنی بید ماکزیموم‌تان- کم‌تر است. همین فرمول برای بقیه آگهی‌های برنده هم به کار می‌رود. فرض کنیم رتبه آگهی‌یی که در جایگاه سوم قرار گرفته ۴ و امتیاز کیفی آگهی دوم ۵ باشد. مبلغی که آگهی‌ دهنده جایگاه دوم باید بپردازد برابر است با:

۰٫۸۱ دلار = ۰٫۰۱ + (۵ ÷ ۴)

با این فرض‌ها برای آگهی‌ یی که در رده پایین‌تر از شما قرار گرفته در صورتی که روی آن کلیک شود باید ۱۱ سنت هم بیش‌تر از آگهی جایگاه اول که امتیاز کیفی قابل توجهی دارد پرداخته شود.

محاسبه هزینه واقعی یک کلیک در تبلیغات گوگل

اما محاسبه هزینه واقعی یک کلیک برای آخرین آگهی نمایش داده شده کمی متفاوت است. در مثال ما اگر فقط سه آگهی نمایش داده شده باشند، برای آگهی سوم که آخرین آگهی است نمی‌توان از فرمول بالا استفاده کرد، زیرا پایین‌تر از آن آگهی‌یی وجود ندارد. در عوض برای این آگهی در صورت کلیک خوردن باید مبلغ مینیمومی  پرداخت شود که ادوردز تعیین می‌کند. این مقدار آستانه را نمی‌توانید در حساب کاربری ادوردز ببینید.

 

اصول نوشتن متن آگهی

اصول نوشتن متن آگهی برای تبلیغات در گوگل ادوردز

اصول نوشتن متن آگهی برای گوگل ادوردز، مانند بیش‌تر آگهی‌های تجاری است که برای بسیاری از آگهی دهنده هایی که برای تبلیغات از گوگل ادوردز استفاده می‌کنند، نوشتن متن تبلیغات و تعیین شعارهای تبلیغاتی اصلاً کار دل‌پذیری نیست. با این حال متن آگهی بسیار مهم است. جست‌جو کننده به دنبال پاسخی برای سؤال خود یا […]

۰ comments
تبلیغات در گوگل نمایش داده نمی‌شود عدم نمایش تبلیغات در گوگل

چرا تبلیغات در گوگل نمایش داده نمی‌شود؟

چرا تبلیغات در گوگل نمایش داده نمی‌شود؟ در طول سال‌ها فعالیت ثمین در زمینه تبلیغات در گوگل، مشتریان بسیاری داشته‌ایم که خود کمپین گوگل ادوردز را راه‌اندازی کرده بودند اما متوجه شدند که برای آنها تبلیغات در گوگل نمایش داده نمی‌شود . این‌ افراد با هیجان بسیاری منتظر دیدن نحوه نمایش تبلیغات خود در گوگل بودند. حساب […]

۰ comments
حساب گوگل adwords

ابزارهای جدید گوگل برای بهبود حساب حساب گوگل adwords – بخش اول

ابزارهای جدید گوگل برای بهبود حساب حساب گوگل adwords – بخش اول باز هم شاهد ارائه به روز رسانی برای ابزارهای مربوط به موبایل هستیم. اخیرا حساب گوگل adwords ابزارهای جدیدی برای کمک به کسب و کارهای اینترنتی ارائه نموده است که با آن می‌توان عملکرد حساب گوگل ادوردز را بهبود بخشید. در این مقاله […]

۰ comments

 

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *