تعداد نمایش: 482 بازدید

محاسبه هزینه واقعی یک کلیک روی تبلیغات شما در گوگل ادوردز

محاسبه هزینه واقعی یک کلیک روی تبلیغات شما در گوگل ادوردز

قبلاً گفتیم که در نمایش تبلیغات در گوگل از طریق ادوردز امتیاز کیفی هم‌پایه بید ماکزیموم اهمیت دارد. حتی ممکن است در مزایده با هزینه کم‌تر ولی کیفیت بیش‌تر، رتبه‌ی بهتری به دست بیاید. هم‌چنین بالا بودن امتیاز کیفی در کاهش هزینه واقعی آگهی‌های شما مؤثر است. می‌خواهیم در مثال زیر نشان دهیم این اتفاق چطور ممکن است بیفتد.

هزینه واقعی به ازای هر کلیک کم‌تر از بید CPC است

مقداری که برای یک کلیک می‌پردازید – هزینه‌ واقعی (Actual Cost) به ازای هر کلیک- با فرمولی به نام «محاسبه گر تخفیف ادوردز» (AdWords Discouner) به دست می‌آید. ماگزیمم بید بیش‌ترین مبلغی است که شما مایلید برای یک بار کلیک شدن روی تبلیغ‌تان بپردازید، اما هزینه واقعی اغلب کم‌تر از این مقدار است و به روش زیر حساب می‌شود:

هزینه واقعی به ازای کلیک = [(رتبه آگهی پایین‌تر از شما) ÷ (امتیاز کیفی خودتان)] + (۱ سنت)

حالا این وضعیت را در نظر بگیرید: شما برنده مزایده‌ی ادوردز شده‌اید -یعنی بالاترین رتبه را به دست آورده اید- و ماکزیمم بید CPC شما ۷٫۵ دلار و امتیاز کیفی‌تان ۹ است. آگهی‌ یی که در رده دوم قرار گرفته رتبه آگهی ۶٫۲۵ گرفته است. در نتیجه هزینه واقعی‌ یی که شما در صورت کلیک شدن روی آگهی‌تان می‌پردازید با فرمول بالا چنین محاسبه می‌شود:

۰٫۷۰ دلار = ۰٫۰۱ + (۹ ÷ ۶٫۲۵)

شما بالاترین جای نمایش آگهی را تصاحب کرده‌اید و هنوز هم هزینه پرداختی‌تان در صورت کلیک روی ‌آگهی‌تان از بیش‌ترین مبلغی که حاضر به پرداختش بوده‌اید -یعنی بید ماکزیموم‌تان- کم‌تر است. همین فرمول برای بقیه آگهی‌های برنده هم به کار می‌رود. فرض کنیم رتبه آگهی‌یی که در جایگاه سوم قرار گرفته ۴ و امتیاز کیفی آگهی دوم ۵ باشد. مبلغی که آگهی‌ دهنده جایگاه دوم باید بپردازد برابر است با:

۰٫۸۱ دلار = ۰٫۰۱ + (۵ ÷ ۴)

با این فرض‌ها برای آگهی‌ یی که در رده پایین‌تر از شما قرار گرفته در صورتی که روی آن کلیک شود باید ۱۱ سنت هم بیش‌تر از آگهی جایگاه اول که امتیاز کیفی قابل توجهی دارد پرداخته شود.

محاسبه هزینه واقعی در تبلیغات گوگل

اما محاسبه هزینه واقعی برای آخرین آگهی نمایش داده شده کمی متفاوت است. در مثال ما اگر فقط سه آگهی نمایش داده شده باشند، برای آگهی سوم که آخرین آگهی است نمی‌توان از فرمول بالا استفاده کرد، زیرا پایین‌تر از  آن آگهی‌ یی وجود ندارد. در عوض برای این آگهی در صورت کلیک خوردن باید مبلغ مینیمومی  پرداخت شود که ادوردز تعیین می‌کند. این مقدار آستانه را نمی‌توانید در حساب کاربری ادوردز ببینید.

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *