طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

معرفی

به دلیل گسترش اطلاعات و ایجاد امکان دسترسی سریع تر امروزه وبسایت های دانلود طرفداران زیادی دارند و از بازدید خوبی برخوردارند. هدف از طراحی سایت دانلود فراهم کردن محلی جهت ارائه برنامه های کاربردی، بازی، نرم افزار، کتاب و عکس و فیلم و موسیقی و… است که می تواند این اطلاعات را به صورت رایگان و یا قابل فروش عرضه نماید. همچنین کاربران می توانند از طریق سایتهای آپلود فایلهای خود را برای دانلود در اختیار عموم بگذارید و حتی از این کار کسب درآمد کنید.
حتی در کشورهایی که قانون کپی رایت به خوبی رعایت میشود و شهروندان آن کشورها تا حد امکان اقدام به خرید محصولات و سرویسها می نمایند وبسایتهایی هم وجود دارند که به صورت مجانی یا با گرفتن هزینه های ناچیز به شما امکان دانلود فایلهای موردنظرتان را میدهند. همه ما بدون شک از چنین وب سایتهایی فایل یا نرم افزارهایی را دانلود نموده ایم.در کشور ما هم سایت های خیلی خوبی در این زمینه در حال فعالیت میباشند.
باید توجه کرد که سایتهایی هستند که به صورت مدیریت شده در زمینه ای خاص فایلهایی را برای دانلود منتشر می کنند که عموماً منظور از سایت دانلود در ایران همین سایتها هستند و منظور از طراحی سایت دانلود در این مطلب نیز همین سایتها هستند. این سایتها ممکن است مستقیماً فایلها را روی سرورهای اختصاصی خود قرار داده باشند یا از دسته دومی از سایتها استفاده کنند که به کارشان میزبانی فایل است و گاهی به آنها سایت آپلود یا دانلود گفته می شود. این سایتها فضای آپلود در اختیار کاربرانشان می گذارند و کاربران این سایتها پس از آپلود فایلهایشان لینک دانلود فایلشان  را در اختیار دیگران می گذارند و فایل را به اشتراک می گذارند.
معمولاً سایتهای دانلود با سرور اختصاصی و سایتهای آپلود/دانلود میزبان فایل برای در اختیار گذاشتن امکانات کامل از کاربرانشان حق اشتراک می گیرند.

مزایا

مهمترین مزیت و ویژگی طراحی سایت دانلود، کسب درآمد از فروش پهنای باند دانلود به کاربران یا در صورت ارائه رایگان فایلها کسب درآمد از بخش تبلیغات سایت می باشد. بنابراین در هر صورت مهمترین عامل در جهت بالا بردن کسب درآمد از طریق سایت دانلود، داشتن وبسایتی کاربرپسند و مجموعه ای کامل و قوی و به روز از فایلهای با کیفیت است.
مزیت دوم ناشی از راه اندازی و طراحی سایت دانلود تبادل محصولات نرم افزاری و هنری میان کاربران ایرانی است که به علت دشواریهای قانونی یا کپی رایتی امکان دسترس مناسب به آخرین محصولات را ندارند یا در مورد فایلهای ویدیویی به دلیل نواقص سرعت اینترنت یا محدودیتهای فیلترینگ امکان مشاهده و استریمینگ آنلاین فایل را ندارند.
علاوه بر فروش حق دانلود به مشترکین یا فروش فضای آپلود/سرعت دانلود بالا مدیران سایتهای دانلود می توانند به دلیل بازدید بالای سایتهایشان از طریق فروش محصولات جانبی یا بسته های نرم افزارها یا فیلم و سریال یا دیگر فعالیتهای آنلاین کسب درآمد کنند.

ساختار پیشنهادی طراحی سایت دانلود:

 • ایجاد دسته بندیهای متناسب و مرتبط با محصولات قابل دانلود به همراه تگ گذاری و برچسبها
 • امکان ایجاد صفحه مربوط به جزئیات هر محصول بهمراه تصویر و توضیحات و لینکهای مرتبط
 • اتصال به درگاه فروش در صورت دریافت حق اشتراک
 • ایجاد قسمتهایی جهت نمایش تبلیغات متنی و بنری
 • طراحی صفحه یا کادر مربوط به آخرین اخبار سایت یا تازه ترین محصولات و فایلهای ارائه شده
 • آرشیو مناسب فایلهای قدیمیتر جهت سادگی دسترس کاربران
 • ثبت نام کاربران در سایت
 • پشتیبانی، اطلاع رسانی از پیشنهادهای ویژه یا تغییرات
 • بخشی جهت تماس یا پیشنهادها یا انتقادات کاربران غیر عضو
 • جعبه جستجوی مناسب
 • آموزشهای مرتبط با دانلود
 • پر دانلودترین ها، برنامه انتشار فایلهای آتی، معرفی به شبکه های اجتماعی، انجمن و...