تعداد نمایش: 218 بازدید

ابزارهای جدید گوگل برای بهبود حساب گوگل ادوردز – بخش دوم

ابزارهای جدید گوگل برای بهبود حساب گوگل ادوردز

ابزارهای جدید گوگل برای بهبود حساب گوگل ادوردز – بخش دوم

اگر مقاله پیشین ما را دنبال کرده باشید حتما می‌دانید این بار نیز قصد داریم ابزارهای جدید در مدیریت حساب گوگل ادوردز را به شما معرفی کنیم. این ابزارها قطعا می‌تواند برای کاهش هزینه‌های یک کسب و کار و افزایش نرخ تبدیل آن موثر باشد. به طور حتم هدف هر کسب و کار از تبلیغ در گوگل نیز همین است.

در مقاله قبلی راجع به ابزار جدید گوگل یعنی Speed Scorecard و تاثیر آن برای بهبود حساب گوگل ادوردز صحبت نمودیم. این بار نیز به سراغ ابزاری کاربردی به نام Impact Calculator رفته‌ایم. برای آشنایی بیشتر با این ابزار در ادامه با ما همراه باشید…

اهمیت Impact Calculator

بهبود بارگذاری صفحه حتی در حد یک ثانیه هم می‌تواند تأثیر شگرفی در نرخ تبدیل داشته باشد. ممکن است این حرف ساده به نظر بیاید اما این ابزار گوگل درست برای نشان دادن همین مطلب به کار شما می‌آید.

تجربه کاربری ضعیف در موبایل نه تنها باعث رنجش کاربران خواهد بود بلکه تحدیدی جدی برای درآمد یک کسب و کار است. ابزار جدید گوگل به نام Impact Calculator به شما می‌گوید که سرعت وب سایت شما تا چه حد در عملکرد و درآمد آن موثر است.

وقتی سرعت وب سایت شما در موبایل مشخص شود، Impact Calculator نام وب سایت را به صورت خودکار اضافه می‌کند و شما باید سه فیلد دیگر را در آن تکمیل نمایید:

نام وب سایت و سرعت فعلی آن

نام وب سایت و سرعت فعلی آن

این سه فیلد عبارتند از: متوسط تعداد بازدیدکنندگان ماهانه،‌متوسط بهای سفارشات و نرخ تبدیل. درست است که این اعداد را می‌توان به صورت دستی و حدودی وارد نمود یا برای تفریح هر عددی که دوست دارید قرار دهید تا این ابزار میزان درآمدی که از آن چشم پوشیده‌اید به شما اعلام کند. اما قویا به شما توصیه می‌کنیم این اعداد را با داده‌های واقعی پر کنید.

نحوه محاسبه پارامترهای مورد نیاز در Impact Calculator

متوسط تعداد بازدیدکنندگان ماهیانه را می‌توان به راحتی از گوگل آنالیتیک یا حساب گوگل ادوردز به دست آورد. اگر می‌خواهید تنها بر روی ترافیک پرداختی خود تمرکز کنید باید این آمار را تنها برای ترافیکی که از موبایل داشته‌اید محدود کنید. کافی است برای این کار داده‌هایی که از دستگاه‌های موبایل هستند انتخاب نمایید.

انتخاب ترافیک موبایلی در گوگل انلیتیک یا حساب گوگل ادوردز

انتخاب ترافیک موبایلی در گوگل انلیتیک یا حساب گوگل ادوردز

بدست آوردن متوسط بهای سفارشات کمی سخت تر است.

اگر  فروشگاهی اینترنتی دارید به گوگل آنالیتیک بروید. در قسمت Conversion بخش Overview را انتخاب کنید.

بخش Overview در گوگل آنالیتیک

بخش Overview در گوگل آنالیتیک

در این قسمت گزینه All Users را از حالت انتخاب درآورید و به جای آن گزینه Mobile Traffic را انتخاب کنید.

انتخاب ترافیک موبایلی

انتخاب ترافیک موبایلی

 با این کار متوسط ارزش سفارشات تنها برای ترافیک موبایل بدست می‌آید.

متوسط بهای سفارش

متوسط بهای سفارش

برای تولید سرنخ و محاسبه سرنخ به خلاقیت بیشتری نیاز است. متوسط بهای یک حراج و متوسط نرخ تبدیل آن روی دستگاه‌های موبایل را در نظر بگیرید. اگر این دو مقدار را در هم ضرب نمایید بهای تقریبی سرنخ‌بدست آمده از ترافیک موبایلی شما بدست می‌آید.

اگر نرخ تبدیل موبایلی خود را نمی‌دانید کافی است بار دیگر به گوگل آنالیتیک بروید و از مسیر Conversions > Goals > Overview تنها ترافیک موبایلی را انتخاب کنید.

ترافیک موبایلی و نرخ تبدیل

ترافیک موبایلی و نرخ تبدیل

زمانی که تمامی این داده‌ها جمع‌آوری شد باید آن را در فیلدهای مربوط در Impact Calculator قرار دهید تا مشخص شود چقدر بهبود سرعت وب سایت موبایلی شما در افزایش درآمد آن موثر است.

محاسبه تاثیر بهبود سرعت برای موبایل

محاسبه تاثیر بهبود سرعت برای موبایل

آیا حساب گوگل ادوردز شما برای موبایل بهینه است؟

گرچه ابزارهای Speed Scorecard و Impact Calculator برای دادن اطلاعات درباره عملکرد یک وب سایت برای دستگاه‌های موبایل طراحی شده‌اند اما کمکی به ترافیکی که برای آن هزینه می‌کنید نمی‌‌کنند.

خوشبختانه گوگل به سادگی به شما این امکان را می‌دهد تا بررسی کنید که آیا صفحات فرود شما برای موبایل بهینه هستند یا خیر.

نرخ کلیک بهینه در موبایل در حساب گوگل ادوردز

نرخ کلیک بهینه در موبایل در حساب گوگل ادوردز

برای گوگل نرخ کلیک بهینه برای موبایل درصدی از کلیک‌های موبایلی است که در شبکه جستجو به صفحه‌ای که برای موبایل بهینه است هدایت می‌شوند. در نظر داشته باشید که اگر استفاده از Speed Scorecard و Impact Calculator باعث شده که صفحات فرود خود را نیز برای موبایل بهینه کنید برای گوگل ۲ هفته زمان می‌برد تا این تغییرات را به حساب گوگل ادوردز شما اعمال نماید.

اما اهمیت این موضوع در چیست؟ پر واضح است که تجربه صفحه فرود بهتر باعث امتیاز کیفی بالاتر شده و در نتیجه هزینه به ازای کلیک کاهش پیدا خواهد کرد. طبیعتا با این اتفاقات تعداد کلیک‌ها و نرخ تبدیل و فرصت برای سود بیشتر فراهم می‌شود که هدف هر کسب و کار موفق همین است.

سخن آخر

متقاعد کردن مشتریان با یک وب سایت کند مثل بریدن یک درخت با تبری کند است. اگر می‌خواهید از وب سایت خود درآمد داشته باشید سرعت بیشتر آن در دستگاه‌های موبایل را مهم‌ترین هدف خود قرار دهید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. به خاطر داشته باشید که هر زمان برای تبلیغات در گوگل نیاز به مشاوره تخصصی داشتید کارشناسان ما در ثمین ادوردز آماده خدمت گذاری به شما هستند. کافی است با ما تماس بگیرید.

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *