تعداد نمایش: 529 بازدید

اصول نوشتن متن آگهی برای تبلیغات در گوگل ادوردز

,
اصول نوشتن متن آگهی

اصول نوشتن متن آگهی برای گوگل ادوردز، مانند بیش‌تر آگهی‌های تجاری است که برای بسیاری از آگهی دهنده هایی که برای تبلیغات از گوگل ادوردز استفاده می‌کنند، نوشتن متن تبلیغات و تعیین شعارهای تبلیغاتی اصلاً کار دل‌پذیری نیست. با این حال متن آگهی بسیار مهم است. جست‌جو کننده به دنبال پاسخی برای سؤال خود یا راه حل مشکل خود است. اگر کسب و کار شما می‌تواند این خواسته او را برآورده سازد، از طریق متن آگهی فرصت دارید او را به بازدید از وب‌سایت‌تان ترغیب کنید.

دادن توصیفی متقاعد کننده از محصول یا سرویس مورد نظر در محدوده ۱۳۰ کاراکتر با احتساب URL نمایش داده شده، که بدون آن فقط ۹۵ کاراکتر دارید، برای رعایت اصول نوشتن متن آگهی ، کاری دشوار است. شما فقط با دیگر آگهی دهنده های ادوردز رقابت نمی‌کنید بلکه باید با نتایج جست‌جوی طبیعی گوگل و گاه با نتایج کسب و کارهای محلی (نتایج سرویس مکان‌های گوگل) نیز رقابت کنید. در یک صفحه نتایج جست‌جوی شلوغ با امکان انتخاب‌های زیاد آگهی شما باید منحصر به‌ فرد باشد و خوب جلب نظر کند و البته جست‌جو کننده را قانع کند که وب‌سایت شما همان چیزی است که می‌خواهد یا در او این میل را ایجاد کند که به سایت حداقل سرکی بکشد. اگر این اتفاق بیفتد و کاربر روی تبلیغ ادوردز شما در صفحه نتایج جست‌جوی گوگل کلیک کند آگهی کار خود را کرده است. باقی کار با جذابیت سایت شما و کیفیت خدماتی که سایت‌تان به مشتری پیش‌نهاد می‌کند.

تبلیغات در گوگل ادوردز: اصول نوشتن متن آگهی

این مطلب را از دست ندهید : بخش دوم آموزش اصول نوشتاری متن آگهی

اصول نوشتن متن آگهی برای تبلیغ در گوگل

  • سطر اول سرخط (Headline) یا عنوان یا تیتر آگهی (Title) است، که می‌تواند با احتساب فاصله ها تا ۲۵ کاراکتر باشد.
  • دو سطر بعدی که «سطر توصیف اول» (Description Line 1) و «سطر توصیف دوم» (Description Line 2) نامیده می‌شوند هر کدام با احتساب فاصله ها می‌توانند تا ۳۵ کاراکتر داشته باشند. این سطرها ویژگی‌های محصول یا سرویس شما را بیان می‌کنند.
  • سطر بعدی «URL نمایشی» (Display URL) است که می‌تواند تا ۳۵ کاراکتر باشد. این معمولاً آدرس سایت یا بخشی از سایت‌تان است.
  • برای تکمیل آگهی باید بخش دیگری نیز اضافه کنید که به آن «URL مقصد» (Destination URL) می‌گویند و مشخص می‌کند که کلیک کاربران روی آگهی شما به چه بخشی از وب‌سایت‌تان منتهی می‌شود. گاهی به این صفحه «صفحه فرود» (Landing Page) نیز می‌گویند. URL مقصد می تواند تا ۱۰۲۴ کاراکتر باشد.

اصول نوشتن متن آگهی آنقدرها هم سخت نیست. پس از خرید اکانت گوگل ادوردز می‌توانید با استفاده از مشاوره رایگان متخصصان ثمین ادوردز، آگهی خود را به بهترین نحو تنظیم کنید.

تبلیغات در گوگل گوگل adwords تبلیغ در گوگل

گوگل ادوردز چیست؟با تبلیغات در گوگل آشنا شوید.

حتماً تا بحال در صفحه های نتایج جستجوی گوگل دیده اید که در بالای نتایج یا زیر نتایج ارگانیک، تبلیغات متنی نشان داده می‌شود و در کنار آنها کلمه Ad نوشته شده است.این تبلیغات از طریق یکی از محصولات گوگل به نام گوگل ادوردز  (گوگل ادز) یا تبلیغات گوگل ایجاد می‌شوند. قابلیت‌های گوگل ادوردز یا […]

۹ comments
تنظیمات کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز: مکان فیزیکی و محتوای جست‌جو، شبکه های گوگل

چگونه با محدود سازی نمایش تبلیغ از کلیکهای ناخواسته جلوگیری کنیم؟

در مطالب قبلی به برخی از تنظیمات قابل اعمال روی یک کمپین تبلیغات در گوگل، مانند برنامه ریزی زمانی و استثنا کردن ip اشاره کردیم. اما تنظیمات بیش‌تری برای کمپین‌های آگهی گوگل وجود دارد که در این مقاله به مواردی چون هدفگیری های مکانی، نوع کمپین و شبکه‌ها اشاره خواهیم کرد. مقاله کامل آموزش تنظیمات […]

۰ comments
مدل‌های انطباق کلیدواژه های تبلیغی در گوگل ادوردز انطباق دقیق کلیدواژه

انطباق دقیق کلیدواژه در مدل‌های انطباق کلیدواژه برای تبلیغات در گوگل ادوردز

در سیستم تبلیغات در گوگل، « انطباق دقیق کلیدواژه » (Exact Match) محدودکننده‌ترین گزینه انطباق کلیدواژه برای تبلیغات در گوگل ادوردز است. با قرار دادن کل کلیدواژه در داخل کروشه […] می‌توان نوع انطباق دقیق کلیدواژه  را برای آن تعریف کرد. در این حالت تنها وقتی‌که انطباق دقیق کلیدواژه با عبارت جستجو وجود داشته داشته باشد، یعنی تطابق حرف‌به‌حرف، بدون هیچ کاراکتر یا کلمه اضافی […]

۰ comments

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *