تعداد نمایش: 181 بازدید
,

راهنمای کامل ایجاد کمپین تبلیغات در گوگل ادوردز

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز یکی از اساسی‌ترین بخش‌های پلتفرم تبلیغ در گوگل است. اگر بخواهید کسب‌وکار بازاریابی خود را بهبود ببخشید، لازم است که به نحوه ایجاد و تنظیم کمپین‌های جستجوی گوگل تسلط کافی داشته باشید.

با استفاده از کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز شما قادر خواهید بود کسب­ و کار خود را در رتبه اول نتایج جستجوی گوگلی افراد، وقتی موضوعی مشابه یا در زمینه کاری شما را جستجو می‌کنند قرار دهید.

برای مثال، زمانی که عبارت “Furniture Store Colorado” را در گوگل جستجو کنید با نتایج مشابه شکل زیر مواجه می‌شود:

جستجو ما نتیجه قابل‌توجهی را به همراه نداشته است! همه آنچه مشاهده می­کنید تبلیغاتی هستند که در قیمت املاک رقابت می‌کنند. نقشه کسب‌وکار (Business Map) بخش اعظمی از صفحه‌نمایش را به خود اختصاص داده است.

نشان داده شدن روی نقشه بسیار حائز اهمیت می­باشد و بسیاری از تبلیغ‌کنندگان برای دیده شدن روی آن باهم رقابت می‌کنند؛ و در انتهای این صفحه، شما نتایج مرتبط‌تری نسبت به جمله ای که جستجو کرده اید مشاهده خواهید کرد.

از ماه فوریه سال ۲۰۱۶، گوگل تقریباً تمامی آگهی‌های جانبی به‌جز تبلیغات لیستی محصولات برای فروشگاه‌های Google Shopping را حذف کرده است. این به این معناست که حداکثر چهار آگهی در بالای صفحه ، در پی نتایج مرتبط،  و حداکثر چهار آگهی در انتهای صفحه  قبل از از رجوع به صفحه بعدی نتایج وجود خواهد داشت. آمار ها نشان می دهد تبلیغ کنندگان رقابت شدیدی برای بدست آوردن یکی از چهار ردیف اول دارند.

هزینه تبلیغ‌کنندگان در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز  به چه صورت است؟

هزینه تبلیغ‌کنندگان در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز بر اساس “CPC ” یا ” هزینه به ازای هر کلیک (Cost Per Click)” محاسبه می‌شود. این یعنی شما زمانی محتمل هزینه می‌شوید که بر روی تبلیغات شما در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز کلیک شده باشد.

هزینه‌ای که به ازای هر کلیک متحمل می‌شوید بر اساس دو فاکتور تغییر می‌کند:

 • بازار مزایده‌ای (Bid market)

درست همان‌طور که در econ 101 مطرح شد، رقابت بازار را ایجاد می‌کند و بازارها قیمت‌ها را کنترل می‌کند. تقاضای بالای یک محصول به حجم بالای جست‌وجو تلقی می‌شود.

کسب‌وکارها برای پاسخگویی به این حجم تقاضا درزمینهٔ عرضه کالا شکل‌گرفته‌اند. CPC بسته به شمار تبلیغ‌کنندگانی که برای جذب مشتری در رقابت هستند متغیر خواهد بود.

 • نمره کیفیت(quality score) تبلیغات شما در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز

گوگل مدنظر دارد تا تبلیغ‌کنندگان غول‌پیکر پول خود را صرف تبلیغات بی‌فایده و نامرتبط در جست‌وجو گوگل نکنند. آن‌ها می‌خواهند تا شما بهترین تجربه را داشته باشید، با جست‌وجو کلیک کردن روی تبلیغات حس خوشایندی داشته باشید و این باعث تداوم جست‌وجو شما خواهد شد. ولی یک تبلیغ نامناسب باعث برهم زدن این سیستم می‌شود.

بدین منظور گوگل با علامت‌گذاری نشان می‌دهد که چه مقدار تبلیغات شما می‌تواند مرتبط با جست‌وجو افراد باشد که به آن شاخص کیفیت گفته می‌شود و توسط چهار عامل تعیین می‌شود:

برای مثال در نظر بگیرید که شما شرکت نایک هستید و قصد دارید وقتی افراد “Adidas Soccer Cleats” را جست‌وجو می‌کنند تبلیغات خود را در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز به نمایش بگذارید، شما باید نمره کیفیت قابل‌ملاحظه‌ای نسبت به آدیداس به دست بیاورید. برای به دست آوردن امتیاز آگهی بیشتر، نایک باید مبالغ سنگینی برای پر کردن این شکاف بپردازد.

وقتی شروع کردید باید یاد بگیرید چگونه نمره کیفیت کسب‌وکار خود را در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز افزایش دهید. ثمین ادوردز آمادگی دارد تا با ارائه مشاوره رایگان، شما را در جهت راه خرید اکانت گوگل ادوردز یاری کند.

نحوه‌ی ایجاد یک کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز (AdWords Search Campaign )

بعدازاینکه نحوه عملکرد کمپین‌های جستجو آشنا شدید، وقت آن است که یکی از آن‌ها را برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید. در اینجا به نحوه ایجاد کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز در داشبوردهای جدید و قدیم اشاره‌شده است.

داشبوردهای جدید گوگل ادوردز

برای ایجاد کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز ، ابتدا گوگل ادوردز را باز کنید. سپس از داشبورد “Campaigns” روی “+” آبی رنگ کلیک کنید.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

حال باید نوع کمپین را مناسب با کسب ­و کار خود انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده نوع کمپین را “Search ” انتخاب کنید.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

اکنون می‌توانید هدف کمپین خود را با توجه به معیارهای خود انتخاب نمایید که می‌تواند شامل شماره تلفن، ایمیل ثبت نامی یا خرید باشد. اگر مبنای انتخاب شما اهداف از پیش تعیین‌ شده باشد، گوگل ادوردز پیشنهاد‌هایی را برای تنظیمات ارائه می‌دهد که می‌تواند شما را در رسیدن به هدفتان همراهی کند.

این روشی است که گوگل برای تبلیغ‌کنندگان در نظر گرفته است تا بیشتر از روش‌های بهینه‌سازی خودکار استفاده کنند. این روش می‌تواند برای تبلیغ‌کنندگان مبتدی مفید و کارآمد باشد.

ایجاد کمپین بدون هدف مشخص دسترسی به کلیه ویژگی‌های یک کمپین جست‌وجو را فراهم می‌کند. این ویژگی امکان انعطاف‌پذیری و امکان سفارشی‌سازی را برای تبلیغ‌کنندگان فراهم می آورد.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

بعد از انتخاب هدف کمپین، شما قادر خواهید بود یک نام برای کمپین خود در نظر بگیرید. اگرچه ادوردز به‌صورت پیش‌فرض نامی را برای کمپین در نظر می‌گیرد، شما باید نامی را انتخاب کنید که به‌طور واضح بیانگر موضوع کمپین شما باشد.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

در گام بعدی باید شبکه را انتخاب کنید. با توجه به نوع کمپین شما، تنظیمات شبکه نمایشی تعیین می‌کند که کجا تبلیغات شما نشان داده شود. با استفاده از شبکه‌های جست‌وجو گوگل، تبلیغات شما می‌تواند در سایت‌های جست‌وجوی گوگلی (Google search sites) و سایت‌های جست‌وجوی غیر گوگلی (non-Google search sites) مانند CNN که با گوگل در تبلیغات همکاری می‌کنند نشان داده شود. به این سایت‌ها “شرکای جست‌وجو (Search Partner)” گفته می‌شود.

برای نتیجه‌ای مطلوب، ما اغلب اجرای کمپین‌های جست‌وجو را تنها در شبکه‌های جست‌وجو توصیه می­‌کنیم.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

گام بعدی تعیین مکان است. حال اگر قصد دارید چندین مکان و یا شعاعی در اطراف یک مکان خاص را هدف قرار دهید می‌تواند “Advanced feature ” را انتخاب کنید و هدف را تعیین کنید.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

پس‌ از آن که مکان نمایش تبلیغات خود را مشخص کرده‌اید، بودجه و روش تحویل را تنظیم کنید.

اگر کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز شما به‌درستی عمل کند، گوگل بیش از دو برابر بودجه روزانه شما صرف خواهد کرد. بااین‌حال آن‌ها بیش از مقدار اختصاص‌یافته ماهانه شما مصرف نخواهند کرد.

هنگام انتخاب نوع تحویل، شما دو گزینه انتخاب خواهید داشت: تحویل استاندارد و تحویل سریع یا شتاب

 • تحویل استاندارد (این مورد توصیه می‌شود) بودجه شما به‌طور یکنواخت در یک روز معین مصرف می‌کند.
 • تحویل سریع یا شتاب بودجه شما را به‌سرعت مصرف می‌کند. این به این معناست که بودجه شما در انتهای روز ممکن است به اتمام برسد.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

در گام بعدی پیشنهادات خود را تعیین کنید. تمرکز بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی گوگل خود را انتخاب کنید:

 • تبدیل (Conversion): عملی که با تعامل با تبلیغات شما اندازه‌گیری می‌شود. برای مثال ثبت‌نام یا خرید کردن.
 • ارزش تبدیل (Conversion Value): ارزش مالی هر یک از تبدیلات
 • کلیک‌ها: افرادی که روی صفحه شما کلیک می‌کنند.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

استراتژی پیشنهاد قیمت خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید هم به‌صورت دستی با کلیک روی تبلیغات و یا سپردن  آن به ادوردز پیشنهاد خود را انتخاب کنید. استراتژی پیشنهادی شما چگونگی پرداخت هزینه برای کاربرانی که با تبلیغات شما تعامل دارند را کنترل می‌کند.

محدودیت پیشنهادی شما بیشترین پرداخت برای هر کلیک در گروه تبلیغاتی را مشخص می‌کند.

گزینه “Automatically Maximize Conversion” استراتژی پیشنهاد دهی خودکار می‌باشد، درحالی‌که انتخاب دستی امکانات بیشتری را برای کنترل بر روی کمپین‌ها را خواهد داشت.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

گام بعدی ایجاد افزونه‌های تبلیغاتی (Ad Extension) برای بهبود نمره کیفیت و عملکرد تبلیغات شما است. افزونه‌ها شامل اطلاعات اضافی تبلیغات شما از جمله اطلاعات مکانی، پیوندهای مرتبط به وب‌سایت شما و همچنین شماره تماس می­باشد.

نکته:همچنین شما می‌توانید با کلیک روی گزینه “Additional Setting” به افزونه‌های زیر دسترسی پیدا کنید.

 • افزونه‌های Structured Snippet
 • افزونه‌های App
 • افزونه‌های Message
 • افزونه‌های Promotion
 • افزونه‌های Price
 • افزونه‌های Location

شما می­توانید هر مخاطبی را که می­خواهید به کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز خود اضافه کنید. دو روش برای هدف قرار دادن این مخاطبان RLSA وجود دارد:

 • محدودیت هدف‌گیری به‌منظور قرار دادن افرادی در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز بسته به انتخاب خودتان
 • هدف‌گیری هم از طریق لیست مخاطبان به انتخاب خودتان و همچنین هدف‌گیری بین افرادی که با معیارهای کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز شما مطابقت دارند. (این گزینه توصیه می‌شود)
 • کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

زمانی که هدف‌گیری مخاطبان را تنظیم کردید، روی گزینه “Additional Settings” کلیک کنید.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

این گزینه این اجازه را به شما می‌دهد تا افزونه‌های مدنظر خود  از جمله مکان را تنظیم نمایید.

هدف‌گیری به‌صورت پیش‌فرض بر روی افرادی تنظیم‌شده که به مکان هدف گزاری شده شما علاقه‌مند و توصیه می‌شود این مورد را به هدف‌گیری افراد در مکان هدف‌گیری شما (in your targets location) تغییر دهید. در این حالت شما تبلیغات خود در مکان‌های دلخواه خود نشان خواهید داد.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز تبلیغات در گوگل تبلیغ در گوگل خرید اکانت گوگل ادوردز

بعد از اتمام کار لازم است نگاهی به نحوه ایجاد ردیابی تبدیل (Conversion Tracking) بیاندازید.

داشبوردهای قدیمی گوگل ادوردز

 • از داشبورد Campaigns
 • روی گزینه +Campaign کلیک کنید
 • سپس روی گزینه “Search Network Only”
 • بعد از نامگذاری کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز روی گزینه “All Features ” برای سفارشی‌سازی کلیک کنید.
 • از قسمت Network روی گزینه Include Search Partner کلیک کنید.
 • سپس از قسمت Locations هر نقطه‌ای از جهان که می‌خواهید تبلیغات شما نشان داده شود انتخاب نمایید.
 • حال از قسمت Bid Strategy مقدار بودجه خود را وارد کنید.
 • سپس در قسمت افزونه‌ها ، افزونه مورد نظر را انتخاب نمایید. چند نمونه از  افزونه‌ها: Location, Sitelinks, Call Extensions, Callout Extensions, Mobile App Extensions
 • در قسمت زمان‌بندی تبلیغات (Ad Scheduling) زمان نمایش تبلیغات خود را مشخص کنید.

منبع: AdHawk Blog

در کمترین زمان، رتبه اول گوگل باشید!

اگر می خواهید در کمترین زمان، در صفحه اول گوگل باشید، کارشناسان ثمین ادوردز به شما کمک خواهد کرد در کمترین زمان، یک کمپین پرقدرت، بهینه با کمترین هزینه راه اندازی کنید. برای مشاوره رایگان تبلیغات در گوگل هم اکنون با ما  تماس بگیرید.

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *