تعداد نمایش: 589 بازدید

برند سازی با گوگل ادوردز و افزایش آگاهی از برند در افکار عمومی

,
برند سازی

در این مقاله قصد داریم شما را با برند سازی و افزایش آگاهی از برند به کمک تبلیغات در گوگل آشنا کنیم. در ابتدا به تعریفی از آگاهی از برند می پردازیم. برند سازی یا آگاهی از برند، سطحی از آگاهی و شناخت است که مشتریان برند را شناسایی کرده، به یاد می‌آورد و می‌توانند محصولات و خدمات مرتبط با برند را شناسایی کنند. مثلا وقتی صحبت از خودرو می کنیم در ذهن ما، یادآور نام و نشان خاصی مانند بنز است.

تاثیر گوگل ادوردز در برندسازی و افزایش آگاهی از برند

تاثیر گوگل ادوردز در برندسازی و افزایش آگاهی از برند

تاثیر گوگل ادوردز در برند سازی و افزایش آگاهی از برند

وقتی سخن از تبلیغات در گوگل به میان می ‌آید، اولین هدفی که به این واسطه به ذهن خطور می کند فروش محصولات و خدمات است. همانطور که قبلا در مقاله ۱۰ دلیل برای استفاده از تبلیغات در گوگل  اعلام کردیم، حدود ۹۰ درصد مردم از موتور جستجوگر گوگل برای پیدا کردن محصول یا خدمات مورد نیاز خود استفاده می کنند درنتیجه هدف خرید در پشت جستجوی کاربران در گوگل، معمولا بیشتر از سایر سایت های نمایش اگهی بر اساس PPC ( پرداخت به ازای کلیک) است و هدف شما به عنوان یکی از دارندگان کالا و خدمات، این است که با فروش حداکثری بیشترین بهره را از این موضوع ببرید.

با این حال، تنها دلیل استفاده از تبلیغات در گوگل، فروش کالا یا خدمات نیست. سرمایه گذاران و شرکت های بسیاری بوده و هستند که از گوگل ادوردز به منظور افزایش آگاهی از برند(Brand Awareness) خود و شناساندن آن به کاربران بهره می برند.

آشنا بودن کاربران با نام برند شما که در نتیجه برند سازی حاصل میشود، باعث می شود در آینده رغبت بیشتری به خرید از شما داشته باشند یا حتی ممکن است برند شما را به دیگران توصیه کنند.

افزایش آگاهی از برند یا برند سازی برای بسیاری از سرمایه گذاران و شرکت ها کاری دشوار است  و این موضوع وقتی سخت تر می شود که بخواهید این آگاهی را در بین مخاطبان خاصی ایجاد کنید. اینجاست که گوگل ادوردز به کمک شما خواهد آمد، البته این موارد  باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد تا نتیجه ای مثبت واقع شود در غیر این صورت، شما با سپردن این کار به افراد بدون تجربه هزینه گزافی را از دست خواهید داد.

حال این سوال پیش می آید که چطور می توان با  استفاده از تبلیغ در گوگل میزان آگاهی کاربران از برند خود را افزایش داد؟

ما در این مقاله برای روشن شدن این مبحث اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم، شما همچنین می توانید برای مشورت و برنامه ریزی در این زمینه از متخصصان و مشاوران ما در آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین کمک بگیرید.

تبلیغات در گوگل به شما کمک می کند تا برند خود را در معرض نگاه گروهی خاص از کاربرانی قرار بدهید که مورد نظر شما است. استفاده از تبلیغات در گوگل در راستای افزایش آگاهی از برند از طریق شبکه های نمایش و جستجوی گوگل ادوردز میسر می شود .

 • گوگل ادوردز به شما اجازه میدهد تا کاربرانی با علایق خاص را هدف قرار بدهید.
 • شما می‌توانید کالاها و خدماتتان را با آگهی‌های تبلیغاتی متنی یا تصویری، در سایتهای متنوعی در اینترنت تبلیغ کنید. از آنجا که میتوانید از عکسها در تبلیغات بنری خود استفاده کنید، به نمایش دراوردن هر چه واضحتر شخصیت برند شما آسانتر میشود.
هدف گیری کاربران در گوگل ادوردز برای افزایش آگاهی از برند

هدف گیری کاربران در گوگل ادوردز برای افزایش آگاهی از برند

کلید واقعی برای استفاده از گوگل ادوردز در چگونگی هدف گیری کاربران است. گوگل در طی سالها، آپشن های هدف گیری خود را اصلاح کرده است، این یعنی شما می توانید مخاطبان مورد نظر خود را با ترکیبی از تنظیمات زیر، در میان سایر مخاطبان هدف قرار دهید:

 • هدف گیری کلمات کلیدی: نمایش تبلیغات در وب سایت هایی که صفحات انها شامل کلمات کلیدی می باشد که منتخب شما هستند.
 • هدف گیری موضوعی: وب‌سایت ها را براساس موضوع کمپین تبلیغاتی خود هدف قرار دهید .
 • هدف گیری مکانی: وب‌سایت های خاصی را هدف بگیرید که در پی جذب مخاطبان مورد نظر شما هستند
 • مخاطبان خاص: کاربرانی را هدف بگیرید که به موضوعات یا محصولات خاصی علاقه نشان داده اند.
 • مخاطبان بالقوه: مشتریانی را هدف بگیرید که به طور فعال در جستجوی محصولات یا سرویسهایی می باشند که این محصولات و سرویسها مرتبط با برند شما هستند.
 • هدف گیری زبانی و مکانی: زبان‌ها و کشورها، مناطق یا شهرهای خاص مورد نظر خود را هدف قرار بدهید
 • هدف گیری نمایش تبلیغ در موبایل و کامپیوتر شخصی: شما می توانید مشخص کنید آگهی تبلیغاتی شما را فقط کاربرانی که از موبایل یا از کامپیوتر شخصی استفاده می کنند ببینند.
 • هدف‌گیری آماری: کاربران را براساس جنس و سن آنها هدف قرار بدهید.

گزینه های فوق، به شما این امکان را می دهد تا روی بازدیدکنندگان آگهی خود کنترل داشته باشید- بنابراین میتوانید نوع افرادی را که میخواهید به آنها معرفی شوید را انتخاب کنید. همچنین میتوانید تعدادی از این آپشن های هدف گیری را با توجه به اینکه میخواهید دامنه افراد مورد نظرتان چقدر محدود و خاص باشند، ترکیب کنید، مخاطبان خود را گلچین کنید و حتی مواردی را از لیست مخاطبانتان حذف کنید.

نتیجه گیری:

گوگل ادوردز می تواند به شما در موارد زیر کمک کند:

 • گوگل ادوردز میتواند ابزاری عالی برای برند سازی و مشاهده شدن برند شما توسط جامعه هدف و افزایش تعامل آنها با برند شما باشد.
 • حضور و دیده شدن شما در شبکه های ادوردز سبب افزایش وفاداری مشتریان فعلی و ترغیب مشتریان بالقوه به برند شما می باشد
 • گوگل ادوردز، اطلاعات آماری مهمی در مورد کمپین های تبلیغاتی در اختیار شما قرار می دهد که با بررسی آنها می توان میزان موفقیت کمپین را ارزیابی نمود. این آمار شامل میزان دیده شدن تبلیغات شما (Impressions) و تعداد کلیک بر روی آگهی شما در شبکه جستجو و تعداد جستجوکنندگانی که در معرض آگهی شما قرار گرفته‌ و تعاملات آنها با آگهی شما در شبکه نمایشی می باشد. باز کردن این موارد در حوصله مخاطب این مقاله نمی گنجند و بررسی این موارد نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد.
افزایش آگاهی از برند به کمک تیم متخصص

افزایش آگاهی از برند به کمک تیم متخصص

و حرف آخر:

دستیابی به برند سازی ، نیازمند بکارگیری افراد متخصص و پیگیری و سنجش مداوم است. اهمال در بکارگیری افراد متخصص و با تجربه در این زمینه ، هزینه بسیار و نتیجه کمی برایتان به ارمغان خواهد آورد. متخصصان و مشاوران مجرب ما در آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین توانایی اداره کلیه مراحل مربوط به تبلیغات در گوگل و ایجاد کمپین برای افزایش آگاهی از برند شما را دارا هستند. تمامی این مراحل با نظرخواهی و ارائه گزارش به شما انجام می شوند و تمامی محاسبات مربوط به ارزیابی نیز با شما در گوگل ادوردز در میان گذاشته می شود. در صورت عدم رضایت از روند کار، ما ادامه تبلیغات را متوقف کرده و هزینه باقی‌مانده را به شما عودت خواهیم داد.

 

گوگل adwords تغییرهای گوگل ادوردز گوگل ادوردز (google adwords)

آخرین تغییرات گوگل adwords در سال ۲۰۱۸ – بخش اول

گوگل adwords مثل فیسبوک و اینستاگرام پشت سرهم بروزرسانی ارائه نمی‌دهد ولی این به معنی کم‌اهمیت بودن این بروزرسانی‌ها نیست. از زمان معرفی رابط کاربری جدید گوگل adwords که اواخر سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد، بهبودهای جدیدی به منظور بارورسازی بیشتر تبلیغات در گوگل ادوردز حاصل شده است. اکنون تبلیغ در گوگل با صرف زمان کمتری […]

۰ comments

تبلیغات گوگل چرا کسی را مشتری نمی‌کند؟ + روش حل این مشکل

احتمالا نرخ تبدیل مشتریِ تبلیغات گوگل (AdWords)، خواب را از چشمان شما گرفته، اینطور نیست؟ نگران نباشید، تنها شما نیستید! متوسط نرخ تبدیل مشتریِ تبلیغ در گوگل زیر ۴% است؛ همین نرخ برای تبلیغات نمایشی زیر ۱ درصد است. حتی اگر کپی‌رایتر (تبلیغ‌نویس) هم باشید تضمینی به فروش نیست. عوامل متعددی در پایین بودن نرخ تبدیل […]

۰ comments
ضوابط محتوایی متن آگهی ضوابط محتوایی متن آگهی

ضوابط محتوایی متن آگهی در تبلیغات گوگل ادوردز

ضوابط محتوایی متن آگهی موردی است که علاوه بر الزامات فنی، برای  تبلیغات گوگل باید از لیست گسترده‌ای از خطوط راهنمای انتشار نیز تبعیت کرد. بیش‌تر این قواعد بدیهی‌اند، اما بررسی این سیاست‌ها پیش از راه‌اندازی تبلیغات مفید است. اگر آگهی‌یی یکی از این سیاست‌ها را نقض کند، گوگل ادوردز به آن برچسب  «تأیید نشده» (Disapproved) می‌زند […]

۰ comments

 

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *