تعداد نمایش: 478 بازدید

ابزارهای جدید گوگل برای بهبود حساب حساب گوگل adwords – بخش اول

,
حساب گوگل adwords

ابزارهای جدید گوگل برای بهبود حساب حساب گوگل adwords – بخش اول

باز هم شاهد ارائه به روز رسانی برای ابزارهای مربوط به موبایل هستیم. اخیرا حساب گوگل adwords ابزارهای جدیدی برای کمک به کسب و کارهای اینترنتی ارائه نموده است که با آن می‌توان عملکرد حساب گوگل ادوردز را بهبود بخشید. در این مقاله قصد داریم یکی از این ابزارها را که برای تعیین سرعت وب سایت در موبایل به کار می‌رود به شما معرفی کنیم.

Speed Scorecard  ابزاری جدیدی است که حساب گوگل adwords آن را برای مقایسه  سرعت با سایر وب‌سایت‌ها و تخمین درآمد از دست رفته سایت‌ها به خاطر سرعت پایین معرفی نموده است. این معیار برای کسب و کارهایی که به دنبال تبلیغات در گوگل ادوردز هستند نیز بسیار حیاتی است.

ابزار Speed Scorecard

ابزار Speed Scorecard

این ابزار به کاربر اجازه می‌دهد تا وب سایت مورد نظر را در فیلد مربوطه وارد کند و بلافاصله نتایج وضعیت سرعت وب سایت در موبایل را مشاهده نماید. اما این که این سرعت چه معنایی می‌تواند داشته باشد و ارتباط آن با حساب گوگل adwords بحثی است که در ادامه به آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید…

باز هم موبایل؟!

بله. گوگل مدتی است که بسیاری از برنامه‌هایش را ابتدا برای موبایل به اجرا درمی‌آورد. مشخص است که گوگل تقاضای کاربران برای سرعت و عملکرد بهتر در دستگاه‌های موبایل را درک کرده است و کسب و کارهای اینترنتی را برای داشتن وب سایت‌های بهتر برای موبایل‌ها ترغیب می‌کند. طبیعی است که کسانی که حساب گوگل adwords دارند و به فکر تبلیغات در گوگل هستند باید اولویت خود را بر روی دستگاه‌های موبایل قرار دهند.

تغییر استفاده کاربران

تغییر استفاده کاربران

استفاده از Speed Scorecard گوگل برای بهبود حساب گوگل adwords

گوگل به خوبی واقف است که در استفاده افراد از اینترنت یک نقطه اشتراک وجود دارد: هیچ کس حاضر نیست مدت زیادی برای بارگذاری یک صفحه وب سایت صبر کند به خصوص اگر از موبایل استفاده می‌کند.

گرچه حساب گوگل adwords پیش از این نیز ابزاری به نام PageSpeed برای سرعت وب سایت در موبایل ارائه کرده بود اما Speed Scorecard با آن متفاوت است. مهم‌ترین تفاوت این ابزار داشتن قابلیت مقایسه سرعت با سایر رقبا است.

در بالای صفحه Speed Scorecard از شما خواسته می‌شود تا کشور و معیار سنجش سرعت را تعیین کنید. این معیار  همانند تصویر زیر می‌تواند ۴G و یا ۳G انتخاب شود:

انتخاب کشور و نوع شبکه

انتخاب کشور و نوع شبکه

به صورت یک قاعده دم دستی، گوگل اعلام کرده است که وب سایت‌های معمولی باید حداکثر تا ۵ ثانیه با ۳G و حداکثر تا ۳ ثانیه با ۴G بارگذاری شوند. درنتیجه اگر وب سایت شما برای مثال با ۴G ۸ ثانیه طول می‌کشد تا بالا بیاید باید به فکر تغییرات جدی در آن باشید.

در حال حاضر ۱۲ کشور را می‌توان انتخاب نمود. این کشورها عبارتند از:

 • استرالیا
 • کانادا
 • فرانسه
 • آلمان
 • هند
 • ایتالیا
 • ژاپن
 • هلند
 • اسپانیا
 • سوئد
 • انگلستان
 • آمریکا

وقتی کشور مورد نظر خود و سرعت شبکه را تعیین نمودید، باید دامنه وب سایت مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید تا ۹ وب سایت را برای مقایسه وارد کنید.

مقایسه سرعت وب‌سایت در موبایل

مقایسه سرعت وب‌سایت در موبایل

لازم به ذکر است که منظور از سرعت در این جا این نیست که شخصی تنها زمان بالا آمدن سایت را ثبت می کند، بلکه این امتیاز از ترکیب سه معیار  مختلف به دست می‌آید.

سخن آخر

پر واضح است که اگر کسب و کاری برای تبلیغات در گوگل برنامه‌ریزی دارد باید به چنین معیارهایی توجه ویژه داشته باشد. اگر قرار است کاربر جذب کمپین گوگل ادوردز شما شود اما با معطل شدن وب سایت شما را ترک کند هیچ‌گاه نتیجه مطلوبی از تبلیغ در گوگل به دست نمی‌آید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر به بهبود عملکرد حساب گوگل ادوردز خود می‌اندیشید حتما با کارشناسان ثمین تماس بگیرید. منتظر مقالات بعدی ما باشید…

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *