تعداد نمایش: 381 بازدید

محل نمایش تبلیغات گوگل ادوردز (۲): شرکای جست‌جوی گوگل

نمایش تبلیغات گوگل محدود به صفحات نتایج جست‌جو نیست. گوگل شبکه تبلیغاتی وسیعی دارد که از سه بخش اصلی تشکیل شده است: جست‌جو، شرکای جست‌جو و شبکه نمایش گوگل (GDN). در حساب کاربری گوگل ادوردز به این شبکه ها به عنوان «اولویت‌های پخش تبلیغات» (Ad Distribution Preferences) در زبانه  «تنظیمات» هر کمپین اشاره می‌شود. هنگام ایجاد کمپین هر سه این شبکه ها به طور پیش‌فرض فعالند.

انتخاب شبکه های مختلف نمایش تبلیغ گوگل

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

  • جست‌جو: شامل دامنه های جست‌جوی گوگل مانند: Google.com ،Google.co.uk ،Google.ca و… می‌شود. جستجوی گوگل فقط از تبلیغات متنی پشتیبانی می‌کند.
  • شرکای جست‌جو: گاه به آن «شبکه جستجو» نیز می‌گویند؛ شامل مجموعه ای از وب‌سایت‌هایی است که از الگوریتم‌های گوگل برای عملیات جست‌جوی خود استفاده می‌کنند. این وب‌سایت ها اغلب در کنار کادر جست‌جویشان عبارت «تقویت شده توسط گوگل» (Enhanced by Google) یا عبارت‌های مشابه را قرار می‌دهند. اعضای این شبکه پیوسته تغییر می‌کند و لیست کامل آنها مشخص نیست. اما شامل وب‌سایت‌هایی مانند AOL.com ،ASK.com، جست‌جوی تصاویر گوگل، گروه‌های گوگل، نقشه های گوگل و… می‌شود.
  • شبکه نمایشی گوگل: در مطلب بعد توضیح داده خواهد شد.

شرکای جست‌جو یک شبکه یک‌پارچه است و نمی‌توان از آن وب‌سایت‌های خاصی را انتخاب یا حذف کرد. وقتی کاربر در یک وب‌سایت عضو این شبکه عبارت جست‌جو را وارد می‌کند، مزایده ادوردز بر اساس کلمات کلیدی انتخاب شده توسط آگهی دهنده تعیین می‌کند کدام آگهی‌ها نمایش داده شوند. تنها تفاوت این است که هر وب‌سایتی ممکن است شکل بصری نمایش تبلیغات متنی را تغییر دهد. مثلاً تبلیغ ممکن است در ۲ یا ۴ خط نمایش داده شود.

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.