تعداد نمایش: 560 بازدید

ضوابط نوشتن متن آگهی برای تبلیغات در گوگل ادوردز

,
ضوابط نوشتاری متن آگهی ضوابط نوشتن متن آگهی

ضوابط نوشتن متن آگهی برای تبلیغ در گوگل موردی بسیار پرنکته است. متن تبلیغ در گوگل ادوردز ضوابطی هم برای URLهای استفاده شده -URL نمایشی و URL مقصد- دارد. علاوه بر محدودیت کاراکتری که در مطلب پیش تحت عنوان ضوابط نوشتاری متن آگهی به آن اشاره کردیم و در این مقاله به سایر ضوابط نوشتن متن آگهی می‌پردازیم.

ضوابط نوشتن متن آگهی برای تبلیغ در گوگل

  • URL نمایشی باید یک وب‌سایت باشد و URL مقصد باید یک صفحه‌ی HTML باشد. پسوند فایل مهم نیست: htm ،html ،asp ،php ،jsp همه قابل‌قبولند. اما نمی‌توانید در URL مقصد لینک یک آدرس ایمیل یا یک فایل غیر HTML مثل PDF ،WORD ،JPG یا… را قرار دهید.
  • یکی از اصول ضوابط نوشتن متن آگهی این است که دامنه‌ی URL نمایشی باید با دامنه‌ی URL صفحه‌ی فرود یکی باشد. می‌توانید از هدایت مجدد (redirect) مثلاً از یک سرویس کوتاه‌ساز URL استفاده کنید؛ به شرطی که صفحه‌ی مقصد نهایی روی همان دامنه‌ی نمایش داده شده باشد. به عبارت دیگر اگر شما وب‌سایتی را تبلیغ می‌کنید باید بازدیدکننده‌ها را به همان وب‌سایت بفرستید نه وب‌سایتی دیگر.
  • خیلی مهم است که در تبلیغات گوگل به این نکته هم توجه داشته باشید که مانند دامنه، این قاعده در مورد زیردامنه ها نیز، صدق میکند. اگر شما در URL  نمایشی flowers.mysite.com را تبلیغ کرده باشید نمی‌توانید مراجع را به www.mysite.com بفرستید. اما برعکس آن ایراد ندارد؛ یعنی شما می‌توانید www.mysite.com را تبلیغ کنید و کاربر را به flowers.mysite.com بفرستید. برخی آگهی‌دهنده‌ها برای دور زدن این قاعده از هدایت مجدد استفاده می‌کنند؛ حتی اگر به این طریق آگهی شما در ابتدا تأیید شود، ممکن است در نهایت مهر عدم تأیید بخورد.

ضوابط تبلیغات در گوگل

  • گرچه دامنه‌ی نمایش داده شده باید درست باشد، اما لازم نیست هر چیزی که بعد از آن هم نوشته می‌شود دقیق باشد. شما ۳۵ کاراکتر در اختیار دارید و اگر هنوز تا محدودیت کاراکترتان تعداد کافی جای خالی دارید می‌توانید کلمات یا عبارت‌هایی پس از آن اضافه کنید. با این کار می‌توانید مرتبط بودن آگهی‌تان را افزایش دهید، حتی اگر کلمات اضافی واقعاً نمایش‌دهنده‌ی صفحات وب یا دایرکتوری‌ها نباشند. مثلاً می‌توانید کلیدواژه، مکان یا شماره تلفن به آخر URL اضافه کنید تا آگهی‌تان مشخص‌تر شود یا ارتباط بیش‌تری با جستار کاربر داشته باشد:

www.نام دامنه‌ی سایت.com/Tehran-***

www.نام دامنه‌ی سایت.com/شماره تلفن

 www.نام دامنه‌ی سایت.com/فروش استثنایی

www.نام دامنه‌ی سایت.com/زمینه‌ی کاری

اما توجه کنید که اگر در بحث تبلیغات در گوگل جست‌جوکننده به هر دلیلی تصمیم بگیرد URL نمایشی شما را مستقیم کپی-پیست کند یا دستی تایپ کند و شما از تکنیک بالا استفاده کرده باشید -یعنی URL نمایشی به صفحه‌ای اشاره کند که در واقع وجود ندارد- ممکن است با یک پیغام «Page Not Found» یا صفحه‌ی خطای ۴۰۴ مواجه شود.

 

این مطلب را از دست ندهید : ضوابط محتوای متن آگهی برای تبلیغات در گوگل ادوردز

 

برای رفع این مشکل و رعایت ضوابط نوشتن متن آگهی می‌توانید یک صفحه‌ی ۴۰۴ مناسب با امکان جست‌جو برای یافتن موضوع مورد نظر طراحی کنید یا به شکل خودکار صفحه‌های ۴۰۴ را به یک صفحه‌ی واقعی به ترجیح خودتان هدایت کنید، مثلاً به صفحه‌ی خانگی خودتان یا URL مقصد مورد نظر کاربر.

صفحه 404 در تبلیغات گوگل

  • ضرورتی ندارد URL مقصد همان URL نمایشی باشد. هر صفحه‌ای از وب‌سایت تبلیغ شده را می‌توانید انتخاب کنید. URL مقصد می‌تواند تا ۱۰۲۴ کاراکتر باشد.
  • نکته‌ی آخر این‌که در ضوابط نوشتن متن آگهی باید در نظر داشت که URL نمایشی از www تا پسوند دامنه (مثلاً com.) را گوگل ادوردز با حروف کوچک نمایش می‌دهد حتا اگر شما آن‌ها را با حروف بزرگ وارد کرده باشید. اما اگر کلمه‌های اضافی‌یی پس از دامنه قرار دهید- چنان‌که در بالا نشان دادیم- گوگل ادوردز به این کلمه‌ها و کاراکترها امکان نشان داده شدن با حروف بزرگ را می‌دهد:

www.mysite.com/Tehran

این قاعده در آگهی‌های نشان داده شده در شبکه‌ی شرکای جست‌جو یا شبکه‌ی نمایشی گوگل صادق نیست و در آن‌جاها حروف بزرگ به کار رفته در URL نمایشی همواره حفظ می‌شوند و نمایش داده می‌شوند.

  • برای زبان‌های شرق آسیا (چینی، ژاپنی، کره‌ای) کاراکترها دوبایتی‌اند. در نتیجه محدودیت تعداد کاراکتر در گوگل ادوردز متفاوت است. سرخط می‌تواند تا ۱۲ کاراکتر باشد و سطرهای توصیفی و URL نمایشی می‌توانند تا ۱۷ کاراکتر باشند.

ثمین ادوردز به عنوان مرجع تبلیغات در گوگل آماده است تا با ارائه اکانت مدیریت شده گوگل ادوردز تمامی اصول و تکنیک های درج آگهی در گوگل را برای شما اجرا کند.

 

مدل‌ های انطباق کلیدواژه

اهمیت مدل‌ های انطباق کلیدواژه در تبلیغات گوگل ادوردز

مدل‌ های انطباق کلیدواژه در تبلیغات گوگل بسیار مهم هستند. اما به طور کلی کلیدواژه‌های تبلیغاتی تعریف شده در گوگل ادوردز دو دسته‌ی کلی دارند: مدل‌ های انطباق کلیدواژه هایی که باعث نشان دادن آگهی می‌شوند و آن‌هایی که مانع نمایش آگهی می‌شوند. آگهی دهنده های تازه کار معمولاً به این دسته دوم که به […]

۰ comments
گوگل adwords تغییرهای گوگل ادوردز گوگل ادوردز (google adwords)

آخرین تغییرات گوگل ادوردز (google adwords) در سال ۲۰۱۸ – بخش سوم

در قسمتهای قبل بررسی تغییرات در گوگل گفتیم تبلیغات در گوگل با محیط جدید گوگل ادوردز (google adwords) اگرچه رنگ و لعاب تازه‌ای یافته ولی به خاطر تغییرات زیادِ رابط کاربری، عوض شدن جای المان‌ها و حتی اضافه شدن فیچرهای جدید، کاربران را سردرگم کرده، بخصوص آن‌هایی که مخالف تغییرات هستند. به هر روی، بعد از […]

۰ comments
خداحافظی با حساب‌های غیرفعال گوگل ادز

خداحافظی با حساب‌های غیرفعال گوگل ادز

خداحافظی با حساب‌های غیرفعال گوگل ادز به نظر شما این جمله چقدر درست است: اگر از چیزی استفاده نکنید آن را از دست می‌دهید! خب از نظر گوگل که این عبارت کاملا منطقی است. اگر حساب گوگل ادز شما غیر فعال باشد گوگل از دوشنبه ۲۶ مارچ ۲۰۱۸ آن را حذف خواهد کرد. از نظر گوگل حساب‌هایی غیرفعال […]

۰ comments

 

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *