تعداد نمایش: 492 بازدید

مشاهده گزارش کوئری های جست‌جو شده در گوگل برای تبلیغات ادوردز

کوئری مشاهده گزارش عبارت‌های جست‌جو شده در گوگل برای تبلیغات ادوردز

یکی از ویژگی‌های مفید تبلیغات گوگل ادوردز امکان «مشاهده عبارت‌های جست‌جو» (See Search Terms) در برگه کلیدواژه ها است. این گزارش کوئری ها را –کلمه های واقعی یی که کاربران در گوگل جست‌جو کرده اند و در صفحه نتایج روی تبلیغ شما کلیک کرده اند- به شما نشان می‌دهد. متأسفانه این گزارش شامل کل عبارت‌های جست‌جویی که به ازای آن‌ها گوگل تبلیغ‌تان را نمایش داده نمی‌شود، فقط کوئری هایی که منجر به کلیک شده‌اند در این گزارش دیده می‌شوند. با این حال این گزارش هم‌چنان فرصتی عالی برای شروع بهینه سازی لیست کلیدواژه ها است.

مشاهده عبارت‌های جست‌جو شده در گوگل برای تبلیغات ادوردز

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

انطباق کوئری ها در تبلیغات گوگل

در این گزارش نوع انطباق این جستارها با کلیدواژه های شما جلوی هر کوئری دیده می‌شود. انطباقی که در اینجا آمده به این معنی است که این عبارت جست‌جو چه قدر با یکی از کلیدواژه های شما نزدیک بوده است و با مدل انطباق خود کلیدواژه‌ متفاوت است. در این گزارش:

  • «انطباق وسیع» یعنی این کوئری در لیست کلیدواژه های شما موجود نبوده اما گوگل ادوردز آگهی را به خاطر آن‌که کوئری را با یکی از کلیدواژه های‌تان مرتبط تشخیص داده نشان داده است.
  • «انطباق عبارت» به این معنی است که کوئری با بخشی از یک کلیدواژه منطبق است.
  • «انطباق دقیق» یعنی جستار دقیقاً یکی از کلیدواژه های تبلیغاتی شما بوده است -حتا اگر خود کلیدواژه با مدل انطباق دقیق یا انطباق عبارت معرفی شده باشد-.
  • نوع انطباق دیگری نیز به نام «انطباق وسیع (مبتنی بر نشست کاربری)» وجود دارد، که یعنی عبارت جست‌جو شکلی از یکی از کلیدواژه های شماست و تبلیغات بر اساس جست‌جوهای قبلی همان کاربر در همان نشست کاربری فعال شده اند؛ به این دلیل که عبارت‌های جست‌جوی متعددی از کاربر در این نشست با کلیدواژه شما مرتبط بوده اند. این حالت بیش‌تر در تبلیغات نمایش داده شده در شبکه نمایشی گوگل رخ می‌دهد. وقتی کاربر به حساب گوگل خود لاگین کرده باشد و جست‌جو و وب‌گردی‌هایش با موضوع خاصی مرتبط باشد گوگل نیز تبلیغات متناسب با این موضوع را در شبکه نمایشی خود به کاربر نشان می‌دهد.

هم‌چنین در صورتی که قابلیت «رهگیری تبدیل» (Conversion Tracking) را فعال کرده باشید می‌توانید در ستونی وضعیت تبدیل کلیک‌های حاصل از هر کوئری را نیز ببینید. گاه عبارتی که به نظر بی‌ربط می‌آید بازده خوبی در تبدیل دارد. اما گاهی نیز یک کلمه یا عبارت کاملاً‌ مشابه با یکی از کلیدواژه ها یا شکل خاصی از یکی از کلیدواژه هایتان کاملاً به کسب و کار شما بی‌ربط است. در بیش‌تر موارد کلیک روی چنین جستارهایی یک کلیک به هدر رفته است.

(ادامه دارد)

 

راز اول شدن در گوگل اول شدن در صفحه نتایج گوگل

اول شدن در صفحه نتایج گوگل – بخش اول

اول شدن در صفحه نتایج گوگل برای سال‌ها رؤیای بسیاری از کسب و کارها بود. همه آن‌ها می‌خواستند وب سایتی داشته باشند که با انجام جستجو یک کلمه کلیدی در صفحه نتایج یک موتور جستجو در رتبه اول قرار بگیرند. در آن سال‌ها که بحث تبلیغات در گوگل مطرح نبود، اگر شما صاحب وب سایتی […]

۰ comments
کاربردهای امتیاز کیفی در سیستم تبلیغات گوگل ادوردز

امتیاز کیفی در سیستم تبلیغات گوگل ادوردز چه کاربردی دارد؟

امتیاز کیفی در سیستم تبلیغات گوگل ادوردز چند کاربرد عمده دارد: امتیاز کیفی در سیستم تبلیغات گوگل ادوردز تعیین می‌کند که آیا کلیدواژه تبلیغات در گوگل شما برای رقابت در مزایده واجد شرایط است یا نه. وقتی یک جستار گوگل با یکی از کلیدواژه‌های شما مطابقت داشته باشد سیستم ادوردز برای تعیین صلاحیت شما برای شرکت […]

۰ comments
استراتژی هدف‌گذاری رقبا

تبلیغات در گوگل با استفاده از استراتژی هدف‌گذاری رقبا

تبلیغات در گوگل آن هم در فضای رقابتی عصر حاضر کار آسانی نیست. هدف‌گذاری بر روی کلمات کلیدیِ رقبا و استفاده از استراتژی هدف‌گذاری رقبا در گوگل ادوردز شاید بی‌عقلی به نظر برسد ولی اگر درست انجام شود روشی عالی برای هدایت ترافیکِ رقبا، لیدها و سوء استفاده‌ی زیرکانه از جایگاهشان در موتورهای جستجو است. در […]

۰ comments

 

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *