تعداد نمایش: 370 بازدید

مشاهده گزارش عبارت‌های جست‌جو شده در گوگل برای تبلیغات ادوردز (۱)

مشاهده گزارش عبارت‌های جست‌جو شده در گوگل برای تبلیغات ادوردز

یکی از ویژگی‌های مفید تبلیغات گوگل ادوردز امکان «مشاهده عبارت‌های جست‌جو» (See Search Terms) در برگه کلیدواژه ها است. این گزارش جستارها را –کلمه های واقعی یی که کاربران در گوگل جست‌جو کرده اند و در صفحه نتایج روی تبلیغ شما کلیک کرده اند- به شما نشان می‌دهد. متأسفانه این گزارش شامل کل عبارت‌های جست‌جویی که به ازای آن‌ها گوگل تبلیغ‌تان را نمایش داده نمی‌شود، فقط جستارهایی که منجر به کلیک شده‌اند در این گزارش دیده می‌شوند. با این حال این گزارش هم‌چنان فرصتی عالی برای شروع بهینه سازی لیست کلیدواژه ها است.

مشاهده عبارت‌های جست‌جو شده در گوگل برای تبلیغات ادوردز

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

انطباق جستارها در تبلیغات گوگل

در این گزارش نوع انطباق این جستارها با کلیدواژه های شما جلوی هر جستار دیده می‌شود. انطباقی که در اینجا آمده به این معنی است که این عبارت جست‌جو چه قدر با یکی از کلیدواژه های شما نزدیک بوده است و با مدل انطباق خود کلیدواژه‌ متفاوت است. در این گزارش:

  • «انطباق وسیع» یعنی این جستار در لیست کلیدواژه های شما موجود نبوده اما گوگل ادوردز آگهی را به خاطر آن‌که جستار را با یکی از کلیدواژه های‌تان مرتبط تشخیص داده نشان داده است.
  • «انطباق عبارت» به این معنی است که جستار با بخشی از یک کلیدواژه منطبق است.
  • «انطباق دقیق» یعنی جستار دقیقاً یکی از کلیدواژه های تبلیغاتی شما بوده است -حتا اگر خود کلیدواژه با مدل انطباق دقیق یا انطباق عبارت معرفی شده باشد-.
  • نوع انطباق دیگری نیز به نام «انطباق وسیع (مبتنی بر نشست کاربری)» وجود دارد، که یعنی عبارت جست‌جو شکلی از یکی از کلیدواژه های شماست و تبلیغات بر اساس جست‌جوهای قبلی همان کاربر در همان نشست کاربری فعال شده اند؛ به این دلیل که عبارت‌های جست‌جوی متعددی از کاربر در این نشست با کلیدواژه شما مرتبط بوده اند. این حالت بیش‌تر در تبلیغات نمایش داده شده در شبکه نمایشی گوگل رخ می‌دهد. وقتی کاربر به حساب گوگل خود لاگین کرده باشد و جست‌جو و وب‌گردی‌هایش با موضوع خاصی مرتبط باشد گوگل نیز تبلیغات متناسب با این موضوع را در شبکه نمایشی خود به کاربر نشان می‌دهد.

هم‌چنین در صورتی که قابلیت «رهگیری تبدیل» (Conversion Tracking) را فعال کرده باشید می‌توانید در ستونی وضعیت تبدیل کلیک‌های حاصل از هر جستار را نیز ببینید. گاه عبارتی که به نظر بی‌ربط می‌آید بازده خوبی در تبدیل دارد. اما گاهی نیز یک کلمه یا عبارت کاملاً‌ مشابه با یکی از کلیدواژه ها یا شکل خاصی از یکی از کلیدواژه هایتان کاملاً به کسب و کار شما بی‌ربط است. در بیش‌تر موارد کلیک روی چنین جستارهایی یک کلیک به هدر رفته است.

(ادامه دارد)
تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *