تعداد نمایش: 593 بازدید

مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز

,
مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز

  مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز، کدام یک برای بازاریابی بهتر است؟

در این مقاله قصد داریم به مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز  اینکه کدامیک برای رونق کسب و کار شما بهتر می باشد بپردازیم. مشاورین آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین آمادگی دارند در لحظه برای رونق دادن به کسب و کار شما در کنار شما باشند. توصیه می شود مطالب زیر در مورد مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز را به دقت مطالعه نمایید تا بتوانید تصمیم درستی جهت راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود بگیرید. برای مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز به صورت هرچه بهتر نیاز است در مورد این دو بیشتر بدانیم

مقایسه گوگل ادوردز و سئو

مقایسه گوگل ادوردز و سئو

گوگل ادوردز و سئو اجزای اصلی بازاریابی از طریق موتورهای جستجو (SEM) هستند، وقتی در حال اجرای کمپین‌ های دیجیتالی بازاریابی هستید، هر دو  با ارزش‌ترین ابزار در این زمینه محسوب می‌شوند.

تبلیغات در گوگل و سئو، دارای برخی تفاوت‌ها و شباهت‌ها هستند، موقعیت‌هایی هم پیش می‌آید که با توجه به اهداف بازاریابی و کسب‌ و کار، باید از هر دو آنها استفاده کرد.

معرفی گوگل ادوردز

معرفی گوگل ادوردز

پیش از مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز بدانیم گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل چیست؟ 

اگر در زمینه بازاریابی دیجیتال تازه‌کار هستید ممکن است از افراد این حوزه درباره مواردی چون PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)، گوگل ادوردز و اصطلاحاتی مانند CPC(هزینه به ازای هر کلیک)، پیشنهادات مزایده و کمپین‌ها چیزهایی شنیده باشید اما معنی این کلمات را ندانید. نگران نباشید ما در این مقاله نگاه مختصری نیز به این امور خواهیم داشت.

گوگل ادوردز یا همان تبلیغات در گوگل، یک پلتفرم تبلیغاتی با مالکیت گوگل است. تبلیغ کنندگان می‌توانند از این پلتفرم برای قرار دادن تبلیغات در صفحات نتایج جستجوی گوگل، محصولات گوگل (یوتیوب، جی‌میل و …) و هزاران وب‌سایت دیگر که به عنوان نمایش دهنده تبلیغات با گوگل همکاری دارند ، استفاده کنند. شما به عنوان کسی که می‌خواهد آگهی خود را در بخش تبلیغات در گوگل منتشر کند، ۲ روش برای پرداخت هزینه تبلیغات خود دارید .

  1. می‌توانید وقتی شخص روی تبلیغات شما در گوگل کلیک کرد (هزینه در ازای هر کلیک یا CPC) هزینه پرداخت کنید. در این  روش گوگل به ازای نمایش تبلیغات شما، هزینه ای دریافت نمی کند و فقط زمانیکه روی تبلیغات شما کلیک شود هزینه آن محاسبه می شود.
  2. وقتی که افراد تبلیغات شما در گوگل را مشاهده می‌کنند (CPM یعنی هزینه در ازای هر هزار بار نمایش تبلیغ) هزینه بپردازید.

کل سیستم تبلیغات در گوگل مانند مزایده‌ای بزرگ کار می‌کند و بازاریابان در تلاشند تا برای جایگاه تبلیغات خود در گوگل به رقابت بپردازند. کارشناسان آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین بعد از سفارش تبلیغ در گوگل، در کنار شما بوده و در رسیدن به اهداف کسب و کار تان کمکتان خواهند کرد.

معرفی سئو

معرفی سئو

سئو چیست؟

بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو موجب بهبود رتبه صفحات سایت شما در نتایج جستجوی موتورهایی مانند گوگل، یاهو، بینگ و سایر موتورهای جستجوی مهم می‌شود. برای دست‌یابی به این هدف، باید اطمینان پیدا کنید که وب‌سایت شما با موتور جستجو سازگار است. یک وب‌سایت سازگار با موتور جستجو، وب‌سایتی است که توسط موتورهای جستجو به سادگی “خوانده” شده و استفاده از آن برای کاربران ساده باشد. دست یافتن به یک بهینه‌سازی نتیجه بخش بدون آشنایی و بکار گرفتن نکات ظریف این حوزه امکان‌پذیر نیست، مفهوم کلی بهینه‌سازی موتورهای جستجو، داشتن وب‌سایتی سریع و کاربردی با محتوایی یکتا است که استفاده از آن برای کاربر نهایی نیز تجربه خوبی را به همراه دارد. آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین با داشتن متخصصان و مشاوران حرفه‌ای، در زمینه مشاوره، برنامه‌ریزی و اجرای کلیه مراحل کمپین‌های سئو آماده ارایه خدمات به وب سایتها و صاحبان کسب و کار است.

مقایسه ادوردز و سئو

مقایسه ادوردز و سئو

مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز

تا اینجا شما به تصویری کلی از چگونگی کارکرد تبلیغات در گوگل و سئو دست یافته‌اید اکنون  این دو را مقایسه می کنیم:

  • تبلیغات ادوردز در بالای نتایج جستجوی گوگل قرار می‌گیرند و شما تحت شرایط خاصی که کارشناسان آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین برای شما فراهم خواهند کرد، می‌توانید یکی از این جایگاه‌ها را به خود اختصاص دهید، اما برای سئو باید تلاش بیشتری به خرج بدهید تا به یکی از آن جایگاه‌های صدرنشینی در نتایج ارگانیک جستجو دست پیدا کنید.
  •  در مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز با استفاده از تبلیغ در گوگل، نسبت به سئو، سریع‌تر نتیجه خواهید گرفت چون بلافاصله می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی ایجاد کنید و فرایند دست‌یابی به ترافیک مورد نظرتان خیلی زود آغاز می‌شود. ما شما را توسط گوگل ادوردز در کمتر از ۵ دقیقه صدر نشین نتایج خواهد کرد ، این در حالی است که برای سئو (بخصوص برای وب‌سایت‌های جدید) باید زمان زیادی را صرف کنید تا بتوانید به رتبه و ترافیک خوبی دست پیدا کنید.
  • محاسبه بازگشت سرمایه در گوگل ادوردز آسان‌تر است، انجام این محاسبات برای سئو دشوارتر است زیرا فاکتورهای بسیار بیشتری وجود دارد که در سئو موثر هستند و همه چیز فقط به هزینه تبلیغات و عایدات وابسته نیست. وقتی شما کمپین‌های گوگل ادوردز خود را متوقف می‌کنید ترافیک شما نیز متوقف می‌شود، اما وقتی شروع به دریافت ترافیک با سئو می‌کنید این روند برای مدتی طولانی ادامه خواهد داشت.
  • در مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز شما با تبلیغات در گوگل می‌توانید به صورت همزمان کلمات کلیدی بسیاری را هدف قرار دهید اما با سئو باید روی کلمات کلیدی کمی تمرکز کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را داشته باشید. شما به کمک گوگل ادوردز می‌توانید بر روی سایر وب‌سایت‌های گوگل و وب‌سایت‌هایی که از Google Adsense استفاده می‌کنند نیز تبلیغات خود را به نمایش بگذارید اما نتایج سئو فقط برای صفحات جستجو قابل نمایش هستند.
  • گوگل ادوردز پلتفرم انحصاری گوگل می باشد در نتیجه با تبلیغ در گوگل، آگهی شما در موتور جستجوگر گوگل و وب سایتهایی که تبلیغ گوگل را نشر می دهند نمایش داده می شود ولی سئو برای تمامی موتورهای جستجو کاربرد دارد.
  • برای انجام تبلیغ در گوگل باید هزینه پرداخت کنید در صورتیکه ترافیک سئو رایگان است. البته ما به این مورد عقیده ای نداشته و صحیح نمی باشد. چون برای سئو سایت نیاز به پرداخت هزینه نسبتا بالا به متخصصین سئو می باشد .

 

این مطلب را از دست ندهید : راهنمای ایجاد کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز

 

کدامیک بهتر است؟

کدامیک بهتر است؟

در مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز کدام گزینه برای بازاریابی بهتر است؟ 

با گوگل ادوردز می‌توان کمپین‌های جدیدی ایجاد کرد. وقتی ما کارمان را به عنوان ارائه‌دهنده خدمات سئو آغاز کردیم، هدف اصلی کمپین‌های بازاریابی ما کمک به مشتریان برای دریافت ترافیک از موتورهای جستجو از طریق سئو بود. اما تجربه ما و سالها همکاری با مشتریان در حوزه‌های مختلف به ما نشان داده که گاهی مالکان کسب‌ وکار به نتایجی سریع و بدون معطلی نیاز دارند و اینجاست که پای تبلیغات در گوگل به میان می‌آید.

برتری گوگل ادوردز به سئو

بزرگترین مزیت گوگل ادوردز بر سئو، دست یافتن سریع‌تر به نتیجه است.

در مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز شما باید در ازای هر بازدید از تبلیغات در گوگل هزینه بپردازید اما در صورت سودآور بودن کمپینتان می‌توانید سرمایه گذاری خود را در PPC توجیه کرده و به اهداف کسب‌وکاری خود دست پیدا کنید.

گوگل ادوردز، مناسب استارتاپ‌ها و کمپین‌های جدیدی است که می‌خواهند برای اهداف خود در حوزه فروش، جذب مشتریان جدید یا حتی تست کردن محصولات، میزان موثر بودن وب‌سایت و هر جزء دیگری در فرایندهای فروش یا بازاریابی، سریعا به ترافیک مورد نیاز خود دست یابند.

 

این مطلب را از دست ندهید : هرچه باید درباره کلمات کلیدی کم جستجو برای تبلیغات در گوگل بدانیم

 

موارد گفته شده در مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز در صورتی محقق می‌شوند که استفاده از تبلیغات در گوگل به شیوه‌ای دقیق و هوشمندانه باشد. پول خرج کردن برای گوگل ادوردز کار ساده‌ای است و اگر از ابزار کنترل و نظارت صحیح برخوردار نباشید به جای سود دچار زیان خواهید شد.

آنچه ما همیشه در مورد  تبلیغات در گوگل به مشتریانمان گوشزد می‌کنیم این است که اگر به درستی از آن استفاده نکنید مانند بازی در کازینو خواهد بود، جایی که شما پول زیادی را خرج می‌کنید به این امید که آن را باز پس خواهید گرفت اما هرگز این اتفاق نمی‌افتد. شما برای استفاده از خدمات تبلیغات در گوگل و سودآوری از این طریق، نیازمند افرادی متخصص در این زمینه هستید. متخصصین ما در آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین افتخار ارائه چنین خدماتی را به مشتریان خود دارند.

بنابراین توصیه می‌کنیم در شرایطی که پول خرج کردن در این سیستم بسیار آسان است، و شما فاقد دانش و تجربه لازم برای اداره کمپین‌های گوگل ادوردز می‌باشید، از اندوخته خود مقتصدانه استفاده کرده و با سپردن این امور به متخصصان و مشاوران حرفه‌ای ما در آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین، از بازگشت سرمایه خود اطمینان پیدا کنید. لازم به ذکر است که در صورت عدم رضایت شما از کمپین تبلیغاتی، می‌توانید با ارسال تیکت از ما بخواهید تا کمپین شما را غیرفعال کنیم و مقدار شارژ باقی مانده را به حساب شما عودت دهیم.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          این بهترین روشی است که شما می‌توانید با کمک آن، در استفاده از گوگل ادوردز پولتان را از دست نداده و به سود دست پیدا کنید.

سئو را فراموش نکنید

سئو را فراموش نکنید

سئو را فراموش نکنید 

با اینکه شروع کار با گوگل ادوردز به دلیل سریعتر بودنش ایده خوبی است، باید کار با سئو، بازاریابی محتوا و رسانه‌های اجتماعی را نیز آغاز کنید تا به بهترین نتایج دست یابید. این ۳ ابزار، تمام چیزی است که شما برای موفقیت بلندمدت آنلاین خود به آن احتیاج دارید.

بازاریابی محتوا به شما کمک خواهد کرد تا محتوایی درست ایجاد کنید. سئو به شما کمک می‎کند تا محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کرده و ترافیک ارگانیک بیشتری دریافت کنید؛ و در نهایت رسانه‎های اجتماعی باعث ارتقای محتوای بهینه سئو و داشتن دامنه وسیعتری از مخاطبان می‎شود.

آیا باید از گوگل ادوردز و سئو به صورت همزمان استفاده کرد؟

آیا باید از گوگل ادوردز و سئو به صورت همزمان استفاده کرد؟

برخی معتقدند که وقتی شما ترافیک سئو را دریافت میکنید نیازی به استفاده از تبلیغات در گوگل  نخواهید داشت، اما این تفکر صحیح نیست. “حتی اگر شما رنکینگ خوبی دارید باز هم می‎توانید از گوگل ادوردز استفاده کرده و با همان کلمات کلیدی ترافیک بیشتری کسب کنید.”

شما قادر خواهید بود عملکرد کمپین‌های ادوردز خود را اندازه بگیرید و در صورت سودآور بودن حتی می‎توانید بودجه آن را برای به دست آوردن بازگشت سرمایه بیشتر، افزایش دهید.

بنابراین، کدام گزینه برای بازاریابی بهتر است؟ سئو یا  گوگل ادوردز؟

پاسخ این سوال با توجه به موارد فوق کاملا مشخص است، هر دو. در ابتدا از تبلیغات در گوگل، برای دریافت ترافیک استفاده کنید و همزمان روی سئو، برنامه بازاریابی محتوا و کمپین‎های رسانه اجتماعی خود هم کار کنید تا در شبکه‎های اجتماعی بازدید و ترافیک ارگانیک دریافت کنید.

 نتیجه گیری:

در مقایسه سئو و تبلیغات در گوگل ادوردز متوجه میشویم گوگل ادوردز و سئو رقیب نیستند بلکه همچون دو سلاح قدرتمند در انبار مهمات بازاریابی دیجیتال شما هستند. وقتی خواهان ترافیک سریع هستید از خدمات موجود در حوزه تبلیغات در گوگل بهره ببرید، اما برای موفقیت ماندگار و بلندمدت به خدمات سئو احتیاج دارید. در واقع سئو و گوگل ادوردز مکمل یکدیگرند و بهره‌گیری صحیح و مدیریت شده از آن‌ها برای هیچ وب‌سایت یا کسب‌وکاری زیانبار نبوده و حسن بزرگی محسوب می‌شود، چرا که به این واسطه در صدر رقبایشان قرار گرفته و در موفقیت از آنها سبقت می‌گیرند. از آنجا که شرکت گوگل به هیچ شرکتی در ایران خدمات ارائه نمی‌دهد، آژانس تبلیغات اینترنتی ثمین این افتخار را دارد تا به واسطه دفتر خود در نروژ تمامی خدمات مربوط به تبلیغ در گوگل و سئو را به مشتریان خود عرضه می‌کند.

 

بهینه‌ سازی صفحه فرود تبلیغ در گوگل

بهینه‌ سازی صفحه فرود برای تبلیغ در گوگل

بهینه‌ سازی صفحه فرود برای تبلیغ در گوگل اگر مقالات گذشته ما را دنبال کرده باشید حتماً می‌دانید که در این مقاله و مقاله گذشته قصد داشتیم درباره شیوه ثمین برای بهینه‌ سازی صفحه فرود برای تبلیغ در گوگل با شما صحبت کنیم. به همین منظور در مقاله شماره (۱) درباره اهمیت ساده بودن صفحه […]

۰ comments
امتیاز کیفی ، معیار سنجش سودمندی تبلیغات برای نمایش در گوگل ادوردز

امتیاز کیفی ، معیار سنجش سودمندی تبلیغات برای نمایش در گوگل ادوردز

امتیاز کیفی (Quality Score) یا QS یکی از مهم‌ترین اعدادی است که در حساب تبلیغات گوگل ادوردز خود با آن برخورد می‌کنید. از نظر گوگل Quality Score معیاری است برای سنجش سودمندی آگهی برای جستجوکننده. امتیاز کیفی مقداری است که به شکل پویا و هر مرتبه که کاربری در گوگل جست‌جویی انجام می‌دهد که با […]

۰ comments

مدیریت تبلیغات در گوگل ادوردز با چند نکته ساده

گاهی با وجود دقتی که در مدیریت تبلیغات در گوگل ادوردز کرده اید و گروه‌های آگهی و کمپین‌های خود را خیلی منظم ایجاد کرده اید نمایش آگهی‌هایتان دچار وضعیت‌های ناخواسته ای می‌شود. در مدیریت تبلیغات در گوگل ادوردز سه مورد از این مشکلات بسیار معمولند: کلیدواژه های تکراری کلیدواژه های متفاوت اما رقیب بودجه خورها […]

۰ comments

 

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *