تعداد نمایش: 321 بازدید

مدیریت کلیدواژه های تبلیغاتی گوگل ادوردز: ویرایش و اصلاح کلیدواژه ها

مدیریت کلیدواژه های تبلیغاتی گوگل ادوردز

همان طور که در شکل پایین می‌بینید در یک گروه آگهی گوگل ادوردز می‌توانید علاوه بر افزودن کلیدواژه های تازه با کلیک روی «Edit» کلیدواژه های موجودتان را نیز تغییر دهید یا ویرایش کنید.

در کنار افزودن کلیدواژه های تازه می‌توانید کلیدواژه های قبلی‌تان را نیز ویرایش کنید

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

برای ویرایش کلیدواژه‌های موجود دو راه وجود دارد: داخل ردیف و از طریق «spreadsheet) .«spreadsheet یا sheet یا شیت کاملاً شبیه همان صفحه های اکسل است!)

گزینه های ویرایش کلیدواژه های گوگل ادوردز

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

ویرایش کلیدواژه های تبلیغ در گوگل به صورت inline

۱- برای ویرایش داخل ردیف (Inline)، روی کلیدواژه کلیک کنید و در همان سطر مربوط به کلیدواژه تغییرات را مستقیماً انجام دهید.

تغییر کلیدواژه ها از داخل ردیف

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

پیش از انجام تغییرات ممکن است پنل تبلیغات در گوگل شما، یک باکس هشدار با ظاهری هراسناک نشان دهد.

هشدار گوگل ادوردز قبل از اعمال تغییرات در کلیدواژه

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

ولی قضیه آن قدرها هم ترسناک نیست. با ایجاد تغییرات شما کلیدواژه قبلی را حذف کرده اید و کلیدواژه تازه ای به جای‌ آن قرار داده اید. آمار کلیدواژه قدیمی هم‌چنان در بخش کلیدواژه های حذف شده قابل مشاهده خواهد بود.

به عبارتی در صورت تغییر کلمات کلیدواژه یا نوع انطباق آن گوگل ادوردز با آن به عنوان یک کلیدواژه جدید مواجه می‌شود. واضح است که آمارهای قابل مشاهده کلیدواژه‌ی جدید صفر خواهند بود. معنی‌اش این نیست که سوابق کارکردی کلیدواژه قبلی شما از حساب تبلیغات گوگل ادوردزتان پاک می‌شود. اگر می‌خواهید آن آمارها را هم جلوی چشم داشته باشید، کافی است به جای ویرایش کلیدواژه قبلی آن را متوقف (Pause) کنید و یک کلیدواژه تازه با تغییرات مورد نظرتان به گروه آگهی‌تان اضافه کنید. به جای کلیک روی یک کلیدواژه می‌توانید با تیک زدن باکس‌های کنار چند کلیدواژه و کلیک کردن روی «Edit in table» در زبانه «Edit» همه را هم‌زمان از داخل سطرهایشان ویرایش کنید.

ویرایش کلیدواژه های تبلیغات در گوگل به صورت spreadsheet

۲- ویرایش در spreadsheet:

راه دوم برای ویرایش کلیدواژه ها استفاده از یک «شیت» است که یک قابلیت مفید دیگر نیز در اختیار شما می‌گذارد: امکان تنظیم URL مقصد متفاوت برای هر کلیدواژه. اگر برای کلیدواژه خاصی یک آدرس مقصد متفاوت تعریف کنید در هنگام نمایش آگهی برای آن کلیدواژه به جای آدرس مقصد موجود در متن آگهی در صورت کلیک، کاربر به URL مختص آن کلیدواژه هدایت خواهد شد. این ویژگی به خصوص وقتی مفید است که برای یک کلیدواژه خاص یک صفحه‌ی فرود مرتبط‌تر غیر از صفحه فرود پیش‌فرض آگهی موجود باشد. با به کارگیری این ویژگی لازم نیست برای هر آدرس مقصد یک گروه آگهی جدا ساخت.

ویرایش کلیدواژه در یک شیت

جهت نمایش تصویر در سایز بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.