تعداد نمایش: 630 بازدید

گوگل ادوردز چطورکار می‌کند؟

,
گوگل ادوردز چطور کار می‌کند؟

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز سیستم تبلیغات در گوگل است که آگهی‌دهندگان براساس کلید واژه خاصی پیشنهاد مزایده می‌دهند تا آگهی قابل کلیکشان در نتایج جستجو در گوگل ظاهر شوند؛ به‌عبارت‌دیگر گوگل ادوردز محل تبلیغات کلیکی در گوگل است. از آن‌جا که آگهی‌دهندگان باید به ازای هر کلیک هزینه پرداخت کنند، گوگل با این روش از جست‌وجو درآمد کسب می‌کند. اگر می‌خواهید روش کار گوگل ادوردز را بدانید، توصیه می‌کنیم  این مطلب و مقاله تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟ را به‌خوبی مطالعه کنید.

درآمد گوگل از تبلیغات

درآمد گوگل از تبلیغات

آیا گوگل ادوردز برای کسب و کار من مؤثر است؟

این‌که گوگل ادوردز جهت تبلیغ در گوگل برای کسب و کار شما مؤثر است به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان رقابتی بودن کلیدواژه‌هایی که در مزایده آن شرکت می‌کنید و میزان تناسب این کلیدواژه‌ها با تبدیلات واقعی برای کسب و کار شما از این عوامل هستند. پول خود را روی کلمات کلیدی مناسب سرمایه‌گذاری کنید و طرح تبلیغاتی شما قوی و کلیک خور باشد.

تخصص آژانس تبلیغاتی ثمین ادوردز تبلیغ در گوگل است. طبق بررسی‌های ثمین ادوردز در مورد طیف وسیعی از کسب و کارها گوگل ادوردز بسیار کارآمد است. نکته اساسی این است که راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی خود را باید به متخصصین تبلیغ در گوگل واگذار کنید تا تبلیغ را به‌صورت بهینه و متناسب با هدف تبلیغاتی شما راه‌اندازی و راهبری کنند.

متأسفانه در ایران، برخلاف سایر کشورهای دنیا، صاحبان کسب و کار تصور می‌کنند که با راه‌اندازی حساب گوگل ادوردز توسط فروشنده‌های ارز در ایران و در اختیار گرفتن حساب ادوردز خود، می‌توانند کمپین خود را راه اندازی کرده و مدیریت کنند که این کار بسیار زیان‌ده بوده و سبب می‌شود بودجه تبلیغاتی خود را از دست بدهند و آن‌وقت تصور می‌کنند که تبلیغات در گوگل بی‌فایده است. درصورتی‌که این‌طور نیست و دلیل بی‌فایده بودن تبلیغاتشان، مدیریت ناصحیح کمپین است. در سراسر جهان، صاحبان کسب و کارها توسط کارت‌های اعتباری خود حساب ادوردز راه‌اندازی کرده و مبلغی قابل‌توجه به متخصصین ادوردز پرداخت می‌کنند که کمپین تبلیغاتی آن‌ها را در گوگل مدیریت و بهینه کنند و این امر سبب کاهش هزینه تبلیغات آن‌ها و افزایش بازدهی تبلیغات آن‌ها می‌شود. به شما پیشنهاد می‌کنید راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی خود را به متخصصین ادوردز بسپارید و هزینه تبلیغات خود را هدر ندهید.

استفاده از گوگل ادوردز چقدر هزینه دارد؟

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز تابع عوامل بسیاری است. با مراجعه به مقاله محاسبه هزینه واقعی یک کلیک روی تبلیغات شما در گوگل ادوردز در مورد هزینه‌ها، روش پیشنهاد قیمت در مزایده و میانگین هزینه به ازای کلیک برای تبلیغ در گوگل اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چطور با گوگل ادوردز تبلیغات کلیکی انجام دهیم؟

برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی، با متخصصین ثمین تماس حاصل نمایید. بعد از تماس شما، متخصصین ما سایت، کلمات کلیدی و صفحه فرود شما را بررسی کرده و تغییرات موردنیاز جهت افزایش بازدهی تبلیغ را به شما اعلام می‌نمایند. بعد از آن با سفارش آنلاین پکیج موردنظر، در کمتر از ۱۵ دقیقه تبلیغ شما را راه‌اندازی خواهیم کرد.

تبلیغات کلیکی در گوگل ادوردز

تبلیغات کلیکی در گوگل ادوردز

سیستم پیشنهاد قیمت گوگل ادوردز چطور کار می‌کند؟

موقعیت واقعی تبلیغات در گوگل با رتبه آگهی تعیین می‌شود. رتبه آگهی (Ad Rank) در گوگل عبارت است از بیشینه پیشنهاد قیمت در امتیاز کیفی. تبلیغ با بالاترین رتبه در اولین جایگاه برای تبلیغ در گوگل قرار می‌گیرد. هزینه به ازای کلیک واقعی شما با تقسیم رتبه بالاترین آگهی‌دهنده بعد از شما بر امتیاز کیفی شما محاسبه می‌شود. تنها استثناء این قانون زمانی است که شما تنها پیشنهاددهنده یا کم‌ترین پیشنهاد در مزایده گوگل ادوردز باشید؛ دراین‌صورت حداکثر پیشنهادتان را برای هر کلیک پرداخت می‌کنید! سیستم پیشنهاد قیمت گوگل ادوردز به‌شدت آگهی‌دهندگان با امتیاز کیفی پایین را جریمه می‌کند. در نقطه مقابل، کسانی که دارای امتیاز کیفی بالا هستند، رتبه‌های آگهی بالاتر و هزینه به ازای کلیک پایین‌تری دارند.

مزایده گوگل چند بار برگزار می‌شود؟

مزایده قیمت تبلیغات در گوگل هزاران بار در هر ماه برگزار می‌شود. نتایج گوگل طوری است که کاربران تبلیغات مرتبط با موضوع جست‌وجو را می‌بینند. آگهی‌دهندگان با پایین‌ترین قیمت ممکن، مشتریان بالقوه پیدا می‌کنند و گوگل از این راه درآمد میلیاردی کسب می‌کند.

مزایده گوگل چطور کار می‌کند؟

وقتی یک جستجو در گوگل انجام شود، موتور جستجو درخواست را پردازش می‌کند و مزایده‌ای را برگزار می‌کند که موقعیت آگهی (Ad Position) و هزینه به ازای کلیک (CPC) هر آگهی‌دهنده برای تبلیغات مشخص می‌شود.

مزایده کلیدواژه در گوگل ادوردز

مزایده کلیدواژه در گوگل ادوردز

چطور وارد مزایده گوگل می‌شوید؟

زمانی تبلیغات شما می‌تواند در گوگل ادوردز وارد مزایده شود که کلیدواژه‌هایی که روی آن‌ها پیشنهاد قیمت می‌دهید با جستار کاربر تناسب و ارتباط داشته باشند. پیشنهادات قیمت، امتیاز کیفی و میزان تناسب کلیدواژه‌ها در تعیین صلاحیت تبلیغات گوگل برای نمایش در صفحه نتایج موتور جست‌وجو نقش کلیدی بازی می‌کنند.

چه چیزی وارد مزایده گوگل می‌شود؟

ابتدا آگهی‌دهندگان کلیدواژه‌هایی که می‌خواهند پیشنهاد قیمت بدهند تعیین می‌کنند. بعد از آن گوگل کلیدواژه‌ای را که فکر می‌کند بیشترین میزان تناسب را دارد با حداکثر قیمت پیشنهادی و آگهی مربوطه وارد مزایده می‌کند.

هزینه به ازای کلیک یا CPC چیست؟

هزینه به ازای کلیک یا CPC مقدار پرداختی آگهی‌دهنده با هر بار کلیکی است که افراد روی تبلیغ آن‌ها در گوگل ادوردز انجام می‌دهند.

هزینه به ازای کلیک چطور کار می‌کند؟

هزینه به ازای کلیک شما بر اساس میزان رقابتی بودن کلیدواژه‌های انتخابی، حداکثر پیشنهاد قیمت و امتیاز کیفی شما تعیین می‌شود. برای آشنایی بیشتر با روش‌های کاهش هزینه به ازای کلیک می‌توانید مقاله ترفندهایی برای کاهش هزینه تبلیغات در گوگل را که بر اساس تجربه چندین ساله متخصصین ثمین نوشته شده است را مطالعه نمایید.

رتبه و موقعیت آگهی در گوگل ادوردز

رتبه و موقعیت آگهی در گوگل ادوردز

متوسط هزینه هر کلیک در گوگل ادوردز چقدر است؟

متوسط هزینه هر کلیک در گوگل ادوردز بسته به کلیدواژه و نوع تجارت متغیر است؛ اما این مقدار برای شبکه جست‌وجو گوگل تقریباً برابر ۱ کرون و در شبکه نمایشی گوگل حدود ۰٫۲ کرون است. برای اطلاع از هزینه تبلیغات گوگل برای کسب و کار خود پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان متخصص در ثمین ادوردز تماس بگیرید.

امتیاز کیفی در گوگل ادوردز چیست؟

امتیاز کیفی معیاری برای میزان تناسب و سودمند بودن تبلیغات در گوگل برای کاربران است. اساس این معیار بر نرخ کلیک خور آگهی، میزان تناسب کلیدواژه و کیفیت صفحه فرود استوار است. هر چه امتیاز کیفی بالاتر باشد برای شما بهتر است؛ به‌عبارت‌دیگر کلیدواژه‌های با امتیاز کیفی بالا باعث کاهش هزینه و ارتقای رتبه تبلیغ در گوگل می‌شود. مقدار امتیاز کیفی از ۱ تا ۱۰ تغییر می‌کند. محدوده کیفی ۱ تا ۴ ضعیف شمرده می‌شود، امتیاز ۵ تا ۷ بد نیست و امتیاز ۸ تا ۱۰ عالی است.

چطور گوگل میزان پرداختی را تعیین می‌کند؟

هزینه‌ها بر اساس بیشینه پیشنهاد قیمت، امتیاز کیفی و میزان رقابتی بودن کلیدواژه‌ها تعیین می‌شود.

میزان پرداختی در گوگل ادوردز

میزان پرداختی در گوگل ادوردز

رتبه آگهی در گوگل ادوردز چیست؟

رتبه آگهی در گوگل (Ad Rank)، موقعیت تبلیغات یک شرکت در صفحه نتایج موتور جست‌وجو است. این موقعیت بر اساس ترکیبی از بیشینه قیمت پیشنهادی و امتیاز کیفی تعیین می‌شود.

مقایسه رتبه آگهی و امتیاز کیفی

رتبه آگهی مشخص می‌کند که یک تبلیغ تا چه میزان بالاتر در صفحه نتایج جست‌وجو نمایش داده شود. از سوی دیگر امتیاز کیفی بر اساس میزان تناسب و سودمندی برای کاربران تعیین می‌شود، درنتیجه بخشی از فرایند تعیین موقعیت تبلیغات است. از سال ۲۰۱۳ اهمیت امتیاز کیفی در گوگل ادوردز سال‌به‌سال بیشتر شده است به‌طوری که میانگین آن از ۷ به ۵ تغییر کرده است.

موقعیت آگهی در گوگل ادوردز چیست؟

موقعیت آگهی (Ad position) در تبلیغات گوگل عبارت از مکانی است که تبلیغ نسبت به تبلیغات دیگر در صفحه نتایج جست‌وجو به نمایش درمی‌آید.

هزینه به ازای کلیک واقعی چیست؟

هزینه به ازای کلیک واقعی میزان هزینه‌ای است که یک آگهی‌دهنده به ازای هر بار کلیک کاربران روی تبلیغات آن‌ها می‌پردازد. این مقدار بسته به سایر آگهی‌دهندگانی که در مزایده شرکت می‌کنند متغیر است اما همیشه از بیشینه قیمت پیشنهادی کم‌تر است.

گوگل ادوردز چطور هزینه به ازای کلیک واقعی را محاسبه می‌کند؟

هزینه به ازای کلیک واقعی از تقسیم رتبه آگهی رقیب پایینی بر رتبه کیفی به اضافه ۰.۰۱ دلار تعیین می‌شود.

سایر روش‌های پیشنهاد قیمت کدم‌اند؟

از روش‌های هزینه به ازای هزار بار نمایش (CPM) و هزینه به ازای عمل صورت گرفته (CPA) به‌عنوان روش‌های جایگزین می‌توان نام برد.

روش‌های پرداختی تبلیغات در گوگل

روش‌های پرداختی تبلیغات در گوگل

پیشنهاد قیمت به روش هزینه به ازای هزار بار نمایش یا CPM چیست؟

پیشنهاد قیمت به روش هزینه به ازای هزار بار نمایش بر اساس تعداد نمایش صورت می‌گیرد و می‌توان از آن در کنار روش هزینه به ازای کلیک استفاده نمود.

مقایسه پرداخت به ازای کلیک (CPC) با پرداخت به ازای هزار بار نمایش (CPM)

هزینه به ازای کلیک میزان پرداختی هر تبلیغ در گوگل بر اساس تعداد کلیک روی آن است. از سوی دیگر هزینه به ازای هزار بار نمایش هزینه‌ای است که بر اساس تعداد نمایش یک تبلیغ در گوگل محاسبه می‌شود. هر دو این روش‌ها را می‌توان به‌صورت هم‌زمان استفاده نمود.

کلیدواژه در گوگل ادوردز چیست؟

کلیدواژه در گوگل ادوردز واژه‌ها و عباراتی است که آگهی‌دهندگان روی آن پیشنهاد قیمت می‌دهند. آن‌ها به این امید که تبلیغات‌شان برای افرادی که به دنبال محصولات یا خدمات آن‌ها هستند در صفحه نتایج موتور جست‌وجو ظاهر شود این کار را انجام می‌دهند. برای مثال اگر شما فروشگاه اینترنتی دارید که در آن کفش می‌فروشید، ممکن است برای کلماتی نظیر «کفش ورزشی» یا «کفش مجلسی» پیشنهاد قیمت بدهید. با استفاده از ابزارها و داده‌ها می‌توان تعیین نمود که کدام کلیدواژه‌ها به‌احتمال بیشتر متناسب‌ترین ترافیک را به تبلیغات و درنتیجه وب سایت شما می‌آورند. به این فرآیند تحقیق درباره کلیدواژه‌ها اطلاق می‌شود.

بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو چیست؟

به مجموعه فعالیت‌هایی که برای بهبود دیده شدن صفحات وب سایت در صفحه نتایج موتور جست‌وجو با روش‌های طبیعی صورت می‌گیرد بهینه‌سازی موتور جست‌وجو گفته می‌شود. این کار با استفاده از کلیدواژه‌های جست‌وجو در محتوای وب سایت انجام می‌شود به‌طوری که موتور جست‌وجو بتواند وب سایت شما را سریع‌تر و با دقت بیشتر پیدا کند. مقبولیت و ترکیب لینک‌های به سمت سایت (Link Profile) هم درباره رتبه سایت در موتورهای جست‌وجو نقش مهمی دارد.

شبکه نمایشی گوگل چطور کار می‌کند؟

شبکه نمایشی گوگل یا GDN شبکه‌ای بسیار بزرگ از وب سایت‌ها است که به گوگل اجازه قرار دادن تبلیغات نمایشی به‌صورت بنر را می‌دهند. این شبکه بزرگ حدود ۹۰% از تمام کاربران اینترنت را شامل می‌شود. به‌صورت کلی آگهی‌دهندگان هزینه تبلیغات کلیکی در شبکه نمایشی را از هزینه در شبکه جست‌وجو کم‌تر می‌دانند. بسته به روش‌های هدف‌گذاری شما ممکن است نرخ کلیک خور بالا باشد و هزینه به ازای عمل صورت گرفته پایین باشد.

گروه آگهی در گوگل ادوردز چیست و چطور کار می‌کند؟

گروه آگهی (Ad Group) مجموعه‌ای شامل تبلیغات شما در گوگل ادوردز ، کلیدواژه‌ها و صفحات فرود است. آگهی‌دهندگانی که کمپین گوگل ادوردز با گروه آگهی به‌خوبی ساختاریافته انجام دهند توسط گوگل تشویق می‌شوند. نکته اساسی این است که تمام کلیدواژه‌های خود را در یک گروه تبلیغاتی قرار ندهید بلکه آن‌ها را در چند تم سازمان‌دهی کنید.

میزان تناسب آگهی در گوگل ادوردز چیست؟

میزان تناسب آگهی معیاری از میزان ارتباط کلیدواژه‌ای که برای آن پیشنهاد قیمت می‌دهید با تبلیغات شما است. همچنین میزان تناسب تعیین می‌کند که چقدر کلیدواژه‌ها با پیام تبلیغات و صفحات فرود شما تطابق دارد. میزان تناسب بالا برای کلیدواژه‌ها و تبلیغات می‌تواند نرخ کلیک خور و امتیاز کیفی را بهبود ببخشد.

 

 

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *