تعداد نمایش: 548 بازدید

تبلیغات در گوگل ادوردز: ضوابط محتوایی متن آگهی (بخش دوم)

ضوابط محتوایی متن آگهی

(ادامه مقررات مربوط به محتوای تبلیغاتی که می‌توانند در گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل نمایش داده شوند)

  • از عبارت‌های ترغیب‌کننده‌ی خیلی عمومی استفاده نکنید: عبارت‌های دعوت‌کننده‌ای (Call to Action) که می‌تواند مربوط به هر نوع آگهی‌ای باشد از نظر ادوردز مجاز نیست. برای مثال عبارت‌هایی مانند «کلیک کنید»، «از سایت ما بازدید نمایید»، «درست انتخاب کنید» خیلی عبارت‌های مطلوبی نیستند و ممکن است آگهی تأیید نشود –حداقل در مورد زبان پرکاربردی مثل انگلیسی این قاعده رعایت می‌شود، در مورد زبان فارسی گاهی می‌توانید هر چیزی را شخصاً آزمایش کنید؛ اما عبارت‌هایی مانند «خرید کنید»، «سفارش‌تان را ثبت کنید»، «لیست محصولات ما را ببینید» و «از مدل‌های ۲۰۱۲ ما بازدید کنید» ظاهراً ایرادی ندارند.
  • می‌توانید از شماره تلفن استفاده کنید: می توانید در تبلیغات خود شماره تلفن‌تان را قرار دهید. فقط این کار را در سرخط و ملحقات (Extension) پیوندهای سایت (Sitelinks) انجام ندهید.
  • برخی موضوعات مشمول محدودیت‌اند و برخی ممنوع‌اند: به یاد داشته باشید برای  تهیه پکیج تبلیغات در گوگل ،یکسری فعالیت ها و کلمات محدودیت هایی دارند: سقط جنین، خدمات جنسی، مشروبات الکلی، قمار و قمارخانه‌ها، مواد مخدر و موارد مرتبط با آن، خرید و فروش گونه‌های در خطر انقراض، جعل اسناد، وسایل محترقه، هک، مواد بهداشتی و داروها، محصولات و خدمات غیرقانونی، درخواست اعتبار مالی، دخانیات، شرکت‌های در معرض تحریم‌های تجاری، ابزارهای کنترل ترافیک، فعالیت‌های جنسی زیر سن قانونی یا به عنف، تسلیحاتهر کدام از این موارد جزئیات خاص خود را دارند. مثلاً گوگل تبلیغ مشروبات الکلی تقطیرشده (الکل سخت) را به هیچ وجه نمی‌پذیرد ولی اجازه‌ی تبلیغ آب‌جو، شراب یا شامپاین را می‌دهد! برای اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی جزئیات محدودیت‌های تبلیغاتی گوگل در هر یک از موارد بالا به بخش «خدمات و محصولات دارای محدودیت» (Restricted Products and Services) در مرکز سیاست‌های ادوردز مراجعه کنید.

 

ضوابط محتوایی متن آگهی در تبلیغات گوگل

ضوابط محتوایی متن آگهی در تبلیغات گوگل

  • اطلاعات قیمت‌ها، تخفیف‌ها و بسته‌های پیش‌نهادی باید شفاف باشد: بنا بر سیاست‌های گوگل ادوردز اگر آگهی‌یی قیمت، تخفیفات یا پیش‌نهاد تشویقی خاصی را تبلیغ می‌کند، باید در صفحه‌ی فرود کاربر بتواند حداکثر به فاصله‌ی دو کلیک اطلاعات این قیمت‌ها، تخفیفات یا پیش‌نهادها را پیدا کند. برای پیش‌نهادهای رایگان، ضرورتی ندارد که به‌صراحت لغت «رایگان» را به کار ببرید، اما باید مطلب برای بازدیدکننده‌ی سایت واضح باشد. برای پرهیز از ایجاد مشکل در تأیید آگهی بهتر است این اطلاعات را در همان صفحه‌ی فرود قرار دهید. با این کار نرخ تبدیل (Conversion Rate) تبلیغات شما نیز بالاتر می‌رود، زیرا جست‌جوکننده انتظار دارد پیش‌نهاد شما را بلافاصله پس از کلیک روی‌ آگهی در اولین صفحه‌ای که با آن روبه‌رو می‌شود ببینید. اگر در متن تبلیغات گوگل کلمه‌ی «ضمانت» آمده باشد، ادوردز لازم می‌داند که جزییات ضمانت‌نامه و محدودیت‌های اصلی آن را به‌روشنی بیان کرده باشید.
  • برای محبوب شدن التماس نکنید: آگهی شما نمی‌تواند جست‌جوکننده را ترغیب یا تشویق به کلیک روی دکمه‌ی «Google +1» کند.
تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *