تعداد نمایش: 147 بازدید
,

راهنمای کامل انتخاب کلید واژه مناسب برای تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

جست­جو کلیدواژه یا همان کلمه کلیدی ، اساس و نکته کلیدی هر کمپین بازاریابی آنلاین به خصوص در تبلیغات در گوگل است. هدف از جستجوی کلیدواژه پی بردن به موضوع جستجوی مخاطبان هدف‌گیری شده و آنچه را که در واقع برای این کلمات کلیدی باید رتبه‌بندی شود می‌باشد. بدون دانستن اینکه چه کلمات کلیدی را باید هدف قرار دهید، چطور می‌توانید به‌ طور مؤثر وب‌سایت خود را بهینه‌سازی کنید و کمپین های هدفمند تبلیغات در گوگل راه اندازی کنید؟و یا عباراتی را برای ساختن لینک ایجاد کنید، یا بدانید که چه محتوایی برای مخاطبان شما ارائه خواهد شد؟

در این مقاله سه قسمتی، تلاش کرده ایم تا هر آنچه که برای انتخاب کلیدواژه مناسب نیاز دارید را برایتان به طور کامل توضیح دهیم.

در قسمت اول، ما به تنظیمات مربوط به ایجاد یک صفحه گسترده برای جستجو کلیدواژه خواهیم پرداخت و همچنین پیدا کردن بهترین کلیدواژه برای جهت بهینه سازی وب سایت و راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل ادوردز و موضوعاتی برای توسعه محتوا از موارد آموزشی این قسمت خواهند بود. در قسمت دوم، به بحث در مورد اطلاعاتی که برای انتخاب کلیدواژه‌ها به ما کمک می­کند خواهید پرداخت. در قسمت آخر نیز برترین پست­های مربوط به جستجو کلیدواژه‌ها و ابزارهای کمکی برای جستجوی کلیدواژه‌ها گردآوری‌شده است.

ایجاد صفحه گسترده (Spreadsheet)

اولین چیزی که باید انجام دهید ایجاد یکه صفحه گسترده برای نگه‌داری اطلاعات در آن است.

در اینجا یک صفحه گسترده ساده ایجادشده است که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. این سند دارای ستون‌هایی برای داده‌ها با استفاده از تمام ابزارهای ذکرشده در دو قسمت اول این پست است.

شما می‌توانید ستون‌ها را به‌دلخواه خود اضافه یا حذف کنید تا نیازهای جستجوی کلیدواژه‌های خود را مطابقت دهید. ستون‌ها به شرح زیر هستند.

 • Keyword
 • GAKT – Competition (Google AdWords Keyword Planner)
 • GAKT – Global Monthly Searches (Google AdWords Keyword Planner)
 • GAKT – Local Monthly Searches (Google AdWords Keyword Planner)
 • GAKT – Approximate CPC (Google AdWords Keyword Planner)
 • SEOmoz KA – Difficulty (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 1 (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 1 DA (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 1 RDLRD (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 2 (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 2 DA (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 2 RDLRD (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 3 (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 3 DA (Moz Keyword Explorer)
 • SEOmoz KA – Competitor 3 RDLRD (Moz Keyword Explorer)

در این بخش، پر کردن ستون‌ها با کلیدواژه و ابزارهای کلیدواژه‌های گوگل ادوردز(Google AdWords Keyword Tool data) را پوشش خواهیم داد.

در بخش بعدی، به نحوی محدود کردن این کلمات کلیدی با استفاده از ابزار آنالیز Moz خواهیم پرداخت. اگر عضو pro نبودید برخی روش‌های جایگزین نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

ذخیره‌سازی نسخه google docs

بعد از وارد شدن به‌ حساب گوگل خود می‌توانید از گزینه file> save صفحه گسترده موردنظر را در اسناد خود ذخیره کرده و آن را با اطلاعات خود کامل کنید. ( برای دسترسی به Google Docs پس از ورود به صفحه‌ی اصلی وب‌سایت گوگل، می‌توانید از منوی اپ‌ها استفاده کنید و روی Drive کلیک کنید.)

دانلود نسخه اکسل و open office

اگر به google docs  دسترسی ندارید یا ترجیح می‌دهید آن را روی دستگاه محلی خود ذخیره کنید، به  google docs بروید و از گزینه file>download آن را با فرمت دلخواه خود ذخیره کنید. برای عملکرد بهتر ما اکسل پیشنهاد می‌کنیم.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

  بخش اول: یافتن کلیدواژه

مرحله اول جستجوی کلیدواژه، شامل ایده‌های جدید مربوط به کلیدواژه‌ها است.

گاهی اوقات این بخش مشکل‌ترین بخش این فرایند خواهد بود زیرا بسیاری از افراد نا آشنا با کلیدواژه‌ها، کلمات زیادی را برای هدف‌گیری انتخاب می­کند مانند: پیتزا، هتل یا لس انجلس.

برخی از افراد عبارات مبهم را انتخاب می‌کنند که عموماً مخاطبان این‌گونه کلمات را کمتر جست‌وجو می‌کنند مانند SEO/Link Building/Social Media

بنابراین اولین چیزی که باید انجام دهید این است که عبارات مناسب و مرتبط برای کسب‌وکار خود پیدا کنید.

شما می‌توانید با چند ایده ساده شروع کنید. کلیدواژه‌های خود را بر اساس موضوع اصلی وب‌سایت خود  انتخاب نمایید.

پیشنهاد می‌شود این کارا را در اکسل یا دیگر برنامه‌های صفحه گسترده انجام دهید.

 ابزارهای یافتن کلیدواژه

در قسمت بعد مجموعه‌ای از ابزارهای کارآمد و رایگان که شمارا در یافتن کلیدواژه‌های مرتبط با وب‌سایت یا کسب‌وکار شما یاری می‌کند  معرفی خواهند شد.

Ubersuggest

سایت Ubersuggest

سایت Ubersuggest

 

یکی از ابزارهای کارآمد که می‌تواند شمارا در یافتن کلیدواژه‌های جدید یاری کند Ubersuggest است.

برای شروع، برخی لغات و عبارات را در بخش Enter in a Keyword سایت Ubersuggest وارد کنید.

برای مثال در نظر بگیرید در حال جستجوی social media marketing هستید.

عبارت را وارد کنید و سپس روی گزینه Search کلیک کنید.

همچنین به تفکیک می‌توانید میزان جستجو کلیدواژه(VOLUME)، هزینه به ازای هر کلیک(CPC) و میزان رقابت (COMPETITION )برای این کلمه کلید که با آن مواجه خواهید شد را مشاهده کنید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

نتایج حاصل از جستجو کلیدواژه در سایت Ubersuggest

همچنین با پایین آوردن ماوس تغییرات مختلف یا عبارت مشابه خود را می­توانید مشاهده کنید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

نتایج حاصل از جستجو کلیدواژه در سایت Ubersuggest

این به شما دید گسترده‌تری جهت انتخاب کلیدواژه مناسب و رتبه بندی انها می دهد.

برای مثال، برای بودجه‌های کمتر، ممکن است بخواهید رقابت را بهینه کنید و با هزینه کلیک کمتر همان نتیجه مطلوب را داشته باشید.

با این‌حال، شما می‌توانید از آن استفاده کنید و برای شروع ابزار بسیار مناسبی خواهد بود.

پیشنهاد‌های جستجوی گوگل

برخی ایده‌های اساسی در انتخاب کلیدواژه را می‌توانید با استفاده از پیشنهادهایی که گوگل در کادر جستجوی خود می دهد بدست آورید.

وارد سابت google.com شوید و کلمه  موردنظر را در کادر جستجو تایپ نمایید. به‌محض تایپ کردن کلمات و عبارات مرتبط با کلمات شما به‌صورت خودکار در صفحه کشویی کادر جستجو ظاهر می‌شود.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

کلمات و عبارات مرتبط با کلیدواژه شما

 

با تایپ بیشتر می‌توانید به جزییات بیشتری دسترسی داشته باشید. همان‌گونه گه می‌بینید این قابلیت  هم برای کلیدواژه‌های ساده و هم برای عبارات طولانی وجود دارد.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

کلمات و عبارات مرتبط با کلیدواژه شما

اگر با مشتریان محلی سرکار دارید مطمئن شوید تنظیمات گوگل را متناسب با موقعیت خودتنظیم کرده باشید.

برای تغییر مکان خود برای پیشنهادات کلیدواژه‌های محلی به تنظیمات جستجو گوگل بروید و شهر یا منطقه ای را به‌عنوان مکان پیش‌فرض انتخاب کنید.

نکته: مطمئن شوید که تنظیمات را بعد از جستجوی محلی به حالت اولیه برگردانید تا برای جستجوهای شخصی دچار مشکل نشوید.

پیشنهادات جستجوی جایگزین

موتورهای جست‌وجوی زیر گزینه‌های  جستجوی  پیشنهادی مشابهی را دارا می‌باشند که در زمان  تایپ کلیدواژه‌ها در زیر کادر ظاهر می‌شود.

 

بسته به کلیدواژه شما، هر موتور جستجو پیشنهادات مختلفی ارائه می‌دهد.

اغلب افراد، گوگل را به‌عنوان موتور جستجوی اصلی برای هدف‌گیری قرار داده‌اند، ولی دریافت کلمات کلیدی دیگر از جاهای دیگر می‌تواند مفید باشد.

ابزارهای کلیدواژه گوگل ادوردز

یکی دیگر از ابزارهای مورداستفاده Google AdWords Keyword Planner می­باشد.

اگر حساب گوگلی یا حساب ادوردز دارید،  پیشنهاد ما این است که به‌ محض ورود به Google AdWords Keyword Tool  وارد حساب‌های خود شوید تا بتوانید نتایج مطلوبی داشته باشید.

برای مثال ما عبارت social media رازمانی که به‌حساب کاربری وارد نشده‌ایم جستجو کرده‌ایم و تنها ۱۰۰ کلیدواژه دریافت کرده‌ایم ولی با ورود به‌حساب کاربری این تعداد به بیش از ۶۰۰ مورد رسید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

ابزار Google AdWords Keyword

پیشنهاد ما این است که اگر به دنبال کلیدواژه‌ها برای وب‌سایت هستید و هزینه به ازای هر کلیک (Cost Per Click) مدنظر شما نیست،  نتایج را بدون وارد شدن به‌حساب کاربری خود دنبال کنید.

و اگر CPC برای شما مهم است و همچنین می‌خواهید ایده‌های کلیدی را برای کمک به توسعه محتوا به دست آورید، با ورود به‌ حساب گوگل ادوردز به نتایج دلخواه خود برسید.

اینجا  هر چیزی که در ستون Google Toolbar Keyword Tool  نمایش داده‌شده است  شما را در مورد هر یک از ایده‌های کلیدی نمایش داده‌شده راهنمایی خواهد کرد. توضیحات مربوط به هر ستون به‌صورت خلاصه بیان‌شده است:

Competition: ستون competition به شما در مورد تعداد تبلیغ‌کنندگانی که برای این کلمه کلید خاص بودجه اختصاص داده‌اند را نمایش می‌دهد. اطلاعات این ستون شما را از میزان رقابت بازار مطلع می‌کند.

Global monthly searches: این ستون بیانگر جستجوی ۱۲ ماهه­ ی کاربران برای کلیدواژه در جستجوی گوگل می­باشد.

Local monthly searches: اگر کشور یا زبان خاصی برای جستجوی خود تعیین کردید در این ستون میانگین تعداد جستجو در مدت ۱۲ ماه را برای این کشور یا زبان نشان می‌دهد.

Approximate CPC: این ستون میانگین بودجه اختصاص داده‌شده برای کلمه کلید را نشان می‌دهد که می‌تواند شما را در تخصیص بودجه هر کلمه کلیدی راهنمایی کند.

اطلاعات بیشتر در مورد آمار ترافیک نشان داده‌ شده در این ابزار به قسمت Ad Words help مراجعه کنید.

یک روش ساده برای گسترش دادن یا محدود کردن کلیدواژه‌ها می‌توانید از گزینه فیلتر موجود در سمت چپ تصویر استفاده نمایید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

فیلتر کردن کلیدواژه ها در Google AdWords Keyword Tool

 

شما همچنین می‌توانید با کلیک کردن بر روی تب ” Modify search ” و انتخاب گزینه ” (Plan your budget and get forecasts) ” گزینه‌های خاص خود را انتخاب کنید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

وارد کردن کلمات کلیدی بصورت نوع های مختلف

کلیدواژها را می توان به ۳ حالت مختلف در این ابزار وارد کرده و نتایج ان را مشاهده کنید در ادامه به معرفی انها خواهیم پرداخت. واردکردن کلیدواژه ها  با علامت‌های اضافه‌شده، میزان ترافیک جستجوهای ماهانه جهانی و محلی را بر اساس ترافیکی که کلمه کلیدی در Google به دست می‌آورد، تغییر می‌دهد.

انواع کلمات کلیدی:

Broad: شامل حجم جستجو برای ایده کلیدی، فرم های دستوری مرتبط، مترادف‌ها و کلمات مرتبط می­باشد. اگر شما کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز را انجام داده‌اید و حالت Broad را برای کلیدواژه  Social Media هدف قرار داده‌اید. تبلیغات شما با هر جستجو شامل Social  یا  Media  به نمایش درخواهد آمد.

[Exact]: اگر در کمپین تبلیغات در گوگل کلیدواژه Social Media را بصورت Exact انتخاب کرده باشید، تبلیغات برای افرادی به نمایش درخواهد آمد که فقط عبارت  Social Media  را بدون هیچ‌گونه تغییر در این عبارت جستجو کرده‌اند.

Phrase”: اگر در کمپین تبلیغات در گوگل کلیدواژه Social Media را بصورت phrase انتخاب کرده باشید، تبلیغات برای هرکسی که کلید واژه social media را  با پسوند و پیشوند جستجو کند نمایش خواهد دارد. نتایج اصلی شامل نتایجی هستند که  شامل عبارت دقیق social media   باشند.

برای اطلاعت بیشتر در مورد انواع مطابقت‌ها به AdWords Help مراجعه کنید.

در اینجا می‌تواند تفاوت ایجادشده برای این سه مورد را ببینید.( Broad ، “phrase”، [exact]).

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

تفاوت کلیدواژه ها در حالتهای: Broad,Exact,Phrase

اگر  شما از این مطابقت در جستجو استفاده کنید، ۴۱۹ میلیون نتیجه برای حالت Broad برای social media  و تنها ۳۰۴ میلیون نتیجه برای حالت Phrase دریافت خواهید کرد.

به حالت عمومی social media  برگردید شاید لازم باشد در لغات تغییراتی ایجاد کنید.

برای مثال شما ممکن است نخواهید عبارت‌های مربوط به شغل‌های  social media زا هدف قرار دهید لذا باید عبارت شغل (job) را در قسمت  negative keyword در سمت چپ تصویر قرار دهید.

حال نیاز دارید که اطلاعات خود را خارج  کنید.

برای این کار ، از دکمه download که در زیر تب review plan قرار دارد استفاده کنید و به فرمت موردنظر خود اطلاعات را خارج کنید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

نحوه دانلود نتایج حاصل از Google AdWords Keyword Tool

شما می­توانید اطلاعات را از صفحه گسترده خارج‌شده به صفحه گسترده جست‌وجو کلیدواژه خود کپی کنید.

شما همچنین می‌توانید این داده‌ها را برای ایده‌های کلیدواژه که با استفاده از Semrush ایجاد کرده‌اید، جستجو کنید و با کپی کردن و چسباندن این کلمات کلیدی به Word یا Phrase Box و بررسی کنید، که فقط ایده‌های نزدیک مربوط به شرایط جستجوی  را نشان دهد.

سپس اطلاعات را برای این کلمه کلیدها و عبارات با استفاده از جعبه‌های بررسی کنار آن‌ها در بخش search term  خارج کنید.

در این قسمت ممکن است ، کلمات کلیدی زیادی مدنظر داشته باشید.

در بخش بعدی نحویِ استفاده از ابزار آنالیز Moz keyword (یا یک روش جایگزین برای دریافت اطلاعات مشابه برای زمانی که شما عضو pro نیستید )  پوشش داده خواهد شد، تا بتوانید اطلاعات بیشتر دریافت کند و سپس با محدود کردن کلیدواژه‌های خود بتوانید به استراتژی بازاریابی خود تمرکز کنید.

بخش دوم آنالیز و انتخاب بهترین کلمه کلیدی

اکنون شما یک صفحه گسترده برای استفاده از اطلاعات کلیدواژه‌های ورودی خواهید داشت. حال آموزش‌ها را قدم‌به‌قدم دنبال کنید.

حال می‌خواهیم برخی راه‌ها را برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد هر کلیدواژه و محدود کردن نتایجتان به شما نشان دهیم.

در نظر داشته باشید که این اطلاعات زمان کمتری برای کامپل صرف خواهند کرد؛ بنابراین ممکن است بخواهید این کلیدواژه‌ها را خلاصه کنید و آن‌هایی که نیاز ندارید را به‌طور کامل حذف کنید.

برای انجام فرایندهای این بخش بیش از ۱۰۰ کلیدواژه در نظر نگیرید.

 

آنالیز کلیدواژه‌ها با استفاده از MOZ

اگر یک عضویت  proبا Moz دارید (اگر  فقط یک کلیدواژه به‌عنوان جستجو دارد می‌توانید از نسخه ۳۰ روزه استفاده کنید)، قابلیت دسترسی به ابزار بسیار کارآمد برای آنالیز به نام Keyword Difficulty & SERP را خواهید داشت.

این ابزار درصد دشواری برای هر لغت را به شما نشان  خواهد داد، همچنین میزان سختی برای رتبه‌بندی بالا آن را به شما نشان خواهد داد.

شما همچنین می‌توانید ده سایت برتر که هر کلیدواژه را رتبه‌بندی کرده‌اند را ببینید. هر لیست شامل  اعتبار دامنه (domain authority ) و شمار  دامنه root  لینک شده با آن خواهد بود.

مورد دوم، درواقع اطلاعاتی است که به شما کمک می‌کند که کدام کلیدواژه را هدف قرار دهید.

شما می‌توانید پنج کلمه در زمان قرار دهید. همچنین می‌توانید یک گزینه بین کلیدواژه، دامنه root ، زیر دامنه (subdomain) یا صفحه (page ) را انتخاب کنید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

برای مثال با استفاده را کلمه کلیدی ” social media management ” شما می‌توانید نتایج ارزیابی دشواری و حجم جست‌وجو ، نرخ کلیک ،توازن ارزیابی سهولت و نتایج را ببینید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

این اطلاعات بیسار مفید هستند چراکه پیش‌ازاین هیچ‌چیزی در مورد کلیدواژه‌های خود نمی‌دانستیم و انتخاب ما صرفاً از جهت علاقه بوده‌اند.

در زیر این اطلاعات، پیشنهادات کلیدواژه‌های  بیشتری و تجزیه‌وتحلیل SERP از کلیدواژه‌ها را پیدا خواهید کرد.

این پیشنهادات برای ایده‌های جدید بسیار مفید می‌باشند  ولی ما برای آنالیز به SERP رجوع خواهیم کرد. چراکه یکی از بهترین‌هاست.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

شما همچنین می‌توانید فهرستی از تذکرات در مورد کلیدواژه‌های خود در انتهای صفحه مشاهده کنید.

این امر به شما این امکان را می‌دهد که بدانید چه کسی از کلمه کلیدی استفاده کرده و چه زمانی محتوای ان را ایجاد کرده است.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

این اطلاعات بسیار مفید خواهند بود ، اطلاعات رقیب واقعی رازمانی که روی SERP کلید کنید برای هر کلمه خواهید دید.

می‌توانید برای راحتی آن‌ها را در زبانه‌های جدید بازکنید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

در این قسمت چند چیز جالب خواهید آموخت.

اول اینکه رقبای خود را شناسایی خواهید کرد.

اگر وب‌سایت شما در لیست ده وب‌سایت اول قرار دارد باید به شما تبریک گفت. اگر در لیست نیستید می‌توانید اعتبار دامنه وب‌سایت خود را مقایسه کنید و دامنه root را به آمار رتبه‌بندی سایت در ده تای اول مرتبط کنید.

اعتبار دامنه نمره‌ای بین ۱تا ۱۰۰ است. سایت مایی که اعتبار دامنه بالاتری دارند احتمال دارد رتبه‌بندی کلمات کلیدی آن بهینه‌سازی شده باشد.

دامنه‌ها root  مرتبط دامنه‌های منحصربه‌فردی هستند که  به یک وب‌سایت لینک شده‌اند.

همچنین خواهید  دید که  سایت‌ها با بالاترین اعتبار دامنه و دامنه root  مرتبط لزوماً در بالاترین ردیف قرار ندارند.

اگر قصد دارید ۱# را ایجاد کنید،  نیاز به اعتبار دامنه ۲۸ یا بیشتر و صدها دامنه root مرتبط برای رقابت خواهید داشت.

چیز دیگری که شما می‌توانید از این یاد بگیرند این است که آیا  یک کلیدواژه طرحی برای نتایج تجاری است یا نتایج اطلاعاتی.

این به این معنی است که شما خواهید یافت که کلیدواژه شما برای اهداف تجاری جست‌وجو شده (یعنی افراد قصد یافتن محصول یا خدمات خاصی را داشته‌اند ) یا برای اهداف اطلاعاتی (یعنی هدفشان جست‌وجوی نوعی  اطلاعات بوده نه برای محصول یا خدماتی)

برای شرکت‌های social media نتایج شامل هفت شرکت  social media مشاوره‌ای و رسانه‌ای  واقعی است.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

به‌طور مقایسه‌ای ، اگر یک آنالیز اساسی برای کلیدواژه ” what is social media ” انجام دهید خواهید دید که صفحه اول نتایج کاملاً اطلاعاتی می‌باشد. همه نتایج از اعتبار دامنه‌های بالا می‌باشند.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

بنابراین اگر شما یک شرکت  social media هستید، احتمالاً می‌خواهید این شرکت‌های رسانه‌ای را برای صفحه اصلی کسب‌وکار خود هدف قرار دهید.

شما همچنین می‌خواهید برخی از محتویات را بر اساس عبارت social media ایجاد کنید و آن را در دامنه‌های بیسار معتبر مانند YouTube و SlideShare قرار دهید تا ببینید آیا می‌توانید آن را به رتبه‌بندی برای یک عبارت جستجو شده بالقوه توسط یک‌میلیون نفر در ماه قرار دهید.

جایگزین ابزار Moz

اگر شما به یک ابزار permium علاقه‌مند نیستید، می‌توانید به‌سادگی هر کلمه کلیدی را جستجو کنید و رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها را در صفحه اول نتایج مشاهده کنید.

اگر شما علاقه‌مند به آمار  اعتبار دامنه هستید، می‌توانید سراغ از یکی دیگر از ابزار Moz به نام Open Site Explorer بروید. در نظر داشته باشید که تعداد محدودی آمار برای حساب‌های رایگان دریافت خواهید کرد.

یا می‌توانید از نسخه رایگان نوارابزار SEOmoz استفاده کنید – فقط از آن استفاده کنید و آن را بااعتبار دامنه وب‌سایت خود مقایسه کنید.

حداقل با این اطلاعات، شما هنوز می‌توانید استفاده تجاری و یا اطلاعاتی از یک کلیدواژه و بعضی از آمارهای اساسی برای مقایسه در برابر وب‌سایت خود را تعیین کنید.

قرار دادن آن‌ها باهم در صفحه گسترده

قسمت نهایی این فرآیند، استفاده از صفحه گسترده و تفسیر داده‌ها است.

من دوست دارم از Formatting Conditional در اکسل استفاده کنم تا سلول‌های رنگی مشخص بر اساس ارزش عددی در سلول نشان داده شود.

به‌راحتی محدوده سلول مایی را که می‌خواهید مقایسه کنید را مشخص کنید سپس به conditional> new rule برویید.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

۳-Color Scale Format Style را انتخاب کنید و در صورت لزوم رنگ  Lowest Value / Highest Value تغییر دهید.

حوزه‌های خاصی در صفحه گسترده شما باید این واقعیت را نشان دهند که یک عدد بزرگ‌تر خوب است درحالی‌که یک عدد کمتر بد است.

برای این زمینه‌ها (جست‌وجوی  global و local monthly ) می‌توانید تنظیمات رنگ را در حالت پیش‌فرض قرار دهید. مانند شکل زیر زمینه‌های دیگر در صفحه گسترده شما باید این واقعیت را نشان دهند که یک عدد بالاتر بد است درحالی‌که عدد کمتر خوب است.

برای این زمینه‌ها (GAKT – Competition, GAKT – Approximate CPC, SEOmoz KA – Difficulty, SEOmoz KA – Competitor DA, SEOmoz KA – Competitor RDLRD) شما می‌خواهید تنظیمات رنگ کمترین مقدار را به سبز و بالاترین مقدار تنظیم رنگ را به قرمز تغییر دهید ، همان‌طور که در زیر نشان داده‌شده است.

پس از اتمام کار، می‌توانید ردیف بالا را برجسته کرده و با استفاده از گزینه Sort & Filter> Filter  یک فیلتر اضافه کنید.

می‌توانید با انتخاب فیلتر SEOmoz KA – Difficulty شروع کنید و انرا از کمتر به بیشتر مرتب کنید.

به‌این‌ترتیب نتیجه‌ای مشابه شکل زیر دریافت خواهید کرد.

تبلیغات در گوگل انتخاب کلیدواژه ها و کلمه کلیدی

همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، با انتخاب گزینه‌های برجسته و مرتب‌سازی می‌تواند بسیار باارزش باشد به‌خصوص  در صفحه گسترده با بیش از ۱۰۰ کلیدواژه .

شما به‌سرعت می‌توانید ببینید که کدام کلمات کلیدی بیشترین جستجو و کمترین رقابت یا کمترین رقابت با بیشتر جستجوها را دارا هستند.

 انتخاب کلیدواژه‌های نهایی

به چند پیشنهاد برای انتخاب کلیدواژه‌های نهایی توجه نمایید

 • اگر وب‌سایت شما تجاری (ارائه محصولات یا خدمات) است، با توجه به رتبه فعلی وب‌سایت از کلیدواژه هایی استفاده کنید که مفاد تجاری دارند. اگر وب‌سایت شما اطلاعاتی باشد سراغ کلمات کلیدی بروید که مفاد اطلاعاتی بیشتری دارند.
 • از حجم جست‌وجو بالا به دنبال یک “sweet spot” با رقابت پایین باشید.
 • در جست‌وجو کلیدواژه‌هایی با حجم جست‌وجو بالا و رقابت قوی باشید که اعتبار دامنه پایینی دارند.
 • اگر وب‌سایت شما در حال حاضر در نتایج صفحه اول است ولی در ۵تای اول قرار ندارد(یا در زیر تصاویر یا نقشه بازاریابی قرار دارد) و کلیدواژه­های از حجم جست‌وجو خوبی برخوردارند، بر روی کلیدواژه‌هایی تمرکز کنید که شمارا به بالای لیست ببرد.

در نظر داشته باشید از کلیدواژه‌های استفاده کنید که جنبه اطلاعاتی بیشتری دارند و از آن‌ها در محتوا مطالب نیز استفاده کنید.

ما متوجه شده‌ایم که راه‌های مختلفی برای انجام جست جوی  کلیدواژه وجود دارد و شما باید از روش‌های مختلف تجزیه‌وتحلیل استفاده کنید تا ببینید که کدام‌یک از آن‌ها بهتر است و بر اساس ان برای کلمات کلیدی خود تصمیم بگیرید.

در اینجا ۴۰ پست مربوط به  کلیدواژه در یک سال گذشته را در اینجا جمع‌آوری کرده‌ایم.

بخش سوم- ۴۰ پست برتر در مورد جست‌وجوی کلیدواژه در سال ۲۰۱۸

در بخش اول پست‌های مربوط به کلیدواژه‌ها، ما به چگونگی پیدا کردن کلیدواژه  و نحوه استفاده ترکیبی از ابزارهای مختلف برای کشف کلیدواژه‌های جدید و عبارات برای وب‌سایت و محتوی پرداخته‌ایم.

در بخش دوم، به نحویِ آنالیز این کلیدواژه‌ها ازنظر مشکلات و رقابت پرداخته‌ایم .

ازآنجایی‌که تحقیقات کلیدی را می‌توان با روش‌های مختلفی انجام داد و هر کس باید راهی ساده برای آن‌ها را پیدا کند، بخش نهایی به ۴۰ پست برتر در تحقیقات کلیدی در سال ۲۰۱۷ اختصاص‌یافته است.

این فهرست شمارا به ابزارهای تحقیقاتی کلیدی، استراتژی‌ها و بهینه‌سازی کلمات کلیدی بیشتر راهنمایی می‌کند.

برای جستجوی بهتر کلمه کلیدی و تجزیه‌وتحلیل برای کسب‌وکار و مشتریان خود آن‌ها را  ترکیب کنید و سپس آن را مطابقت دهید.

روند جست‌وجو کلیدواژه و راهنمایی‌ها

 1. تحقیق کلیدواژه برای جستجوگرها: راهنمای تعریف- نگاه عمیق در مورد چگونگی جست‌وجو کلیدواژه در تحقیقات بازار مدرن . نگاه دقیق به افکار، ترس و خواسته‌های بازار هدف شما.
 2. چگونگی جست و جو کلیدواژه برای جستجوگرها- راهنمای Ahrefs- روی تحقیقات کلیدواژه خود با این راهنمای مفید تمرکز کنید.
 3. چگونگی جست‌وجو کلمات کلیدی در جستجوگرها در سال ۲۰۱۷- این راهنما شمارا به سمت یافتن کلیدواژه‌ها با دقت بالا و یافتن کلیدواژه مناسب با کسب کارتان سوق می‌دهد.
 4. راهنمای آسان برای جست‌وجو کلیدواژه برای کسب‌وکار-word stream  با آموزش گام‌به‌گام در نحویِ جست‌وجوی کلیدواژه برای کسب‌وکارتان کار را برایتان آسان کرده است.
 5. سه کلید برای جست‌وجو کلیدواژه‌های مدرن- استراتژی و ابزارهای خود را برای سال ۲۰۱۷ به‌روزرسانی کنید- استراتژی جست‌وجوی کلیدواژه‌ها در سال‌های اخیر بسیار تغییر کرده است ، این یعنی اینکه شما هم باید تغییر کنید. اگر برای بروز شدن در بازایاربی آماده‌اید این پست را دنبال کنید.
 6. چگونگی انجام جست‌وجوی کلیدواژه در سال ۲۰۱۷- کوتاه ، ساده، و نکته وار- یک راهنمای عملی برای بازاریابی مدرن.
 7. چالش‌های جست‌وجوی کلیدواژه و نحویِ کنترل آن‌ها در سال ۲۱۰۷ – در سال ۲۰۱۶ نوشته‌شده و همچنان برای ایجاد لیست ما بسیار مناسب است.بسیار از افراد در مورد چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی صحبت می‌کنند ، اما ما به‌ندرت در مورد غلبه بر چالش مایی که درراه ماست صحبت می‌کنیم.
 8. جست‌وجو کلیدواژه بروز شده در ۲۰۱۷ اگر در مورد کلیدواژه‌ها نگران نباشید آیا بهینه‌سازی موتور جست‌وجو را انجام خواهید داد ؟ بر طبق گرازش blogrex
 9. چگونه تحقیقات کلیدواژه موبایل به شما در رتبه‌بندی موتور جستجو کمک خواهد کرد – خطرات کلمات کلیدی تلفن همراه خود نادیده بگیرید. در اینجا چگونگی پیدا کردن و پیاده‌سازی کلمات کلیدی که وب‌سایت شمارا رتبه‌بندی می‌کنند، آغاز می‌شود.
 10. ۵ نکات کلیدی تحقیقاتی برای کمک به رتبه‌بندی‌های شما در گوگل – با بیش از ۶۵٪ جستجو مایی که حاوی ۳-۵ کلمات است، پیدا کردن عبارت درست برای بهینه‌سازی برای بهینه‌سازی بیشتر از همیشه مهم است. از این توصیه عملی برای حفظ رقابت استفاده کنید.
 11. یک راهنمای ساده برای جست‌وجوی کلیدواژه SEO – نگاه دیگر به اصول جست‌وجوی کلیدواژه و نحوه انجام آن.
 12. ۴ نکته کاربردی و عملی برای SEO در سال ۲۰۱۷ – سازمان عظیم CRM ، برخی از کلمات قوی را برای اینکه چرا شما باید استراتژی کلمه کلیدی خود را مدرن کنید، ارائه می‌دهد. در این پست یاد بگیرید چگونگی از تعیین کلیدواژه‌های نامطلوب و یا عبارات غیرضروری اجتناب کنید .
 13. ۳ نکته ساده و مؤثر در جست‌وجو کلیدواژه – این پست یک رویکرد متفاوت به  جست و جوی کلیدواژه‌ها دارد. به‌جای استفاده از ابزارها، Copyblogger توصیه می‌کند مخاطبان خود را بشناسید.
 14. چگونگی انجام جست‌وجو کلیدواژه SEO محلی – بهره‌برداری از بازار محلی می‌تواند با کلیدواژه انجام شود. ولی باید ان را  انجام دهید.
 15. از تحقیقات کلیدواژه برای مدیریت محتوا استفاده کنید – نگاهی کوتاه به کلیدواژه‌های تولیدشده و طراحی‌شده برای جستجوی صوتی گوگل.
 16. ۲۵ کلیدواژه گران در ادوردز- نسخه ۲۰۱۷- گاهی اوقات بهینه‌سازی برای یک کلیدواژه CPC  می‌تواند گران باشد. در اینجا به ۲۵ مورد که بیشترین مقدار بودن اشاره‌شده  است.
 17. چگونه یک استراتژی کلیدی متمرکز بر موضوع ایجاد کنیم – راه دیگری برای بررسی تحقیقات کلیدی: موضوع. یاد بگیرید چطور کلمات کلیدی را پیدا کنید که با کل یا بخشی از موضوعات وبلاگ شما مناسب باشد.، سپس آن را با این نکات اجرا کنید.
 18. چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم‌ترین بخش بازاریابی دیجیتال است – اگر هنوز در مورد اینکه آیا تحقیقات کلیدواژه مهم است در تردید هستید، حقایق بیان‌شده در این پست این به‌هم‌ریختگی ذهن شمارا تغییر خواهد داد.
 19. ۱۰۰ کلیدواژه گوگلی محبوب [infographic] – این infographic نشان می‌دهد که کدام کلیدواژه در سال ۲۰۱۷ بیشترین کاربرد را داشته‌اند.

ابزارهای جست‌وجو کلیدواژه

 1. ۷ ابزار برتر جست‌وجو کلیدواژه سال ۲۰۱۷- ابزارهای حست و جوی کلیدواژه تفاوت بسیاری را در بازاریابی دیجیتالی ایجاد کرده‌اند به همین دلیل AdEspresso لیستی از این ابزارها را جمع‌آوری کرده است.
 2. نحوه استفاده از کلیدواژه اکسپلورر برای شناسایی فرصت‌های کلیدی رقابتی – نگاه دقیق‌تر به این‌که چگونه کلید اکسپلورر Moz می‌تواند به شما در پیدا کردن یک برتری رقابتی کمک کند.
 3. ۱۰ ابراز جست‌وجو کلیدواژه برای کمک به برنامه‌ریزی سایت جدیدتان- در اینجا چند نکته زیرکانه درزمینهٔ یافتن کلمات کلیدی برای طراحی وب‌سایت جدید بیان‌شده است.
 4. ۱۰۵ کارشناسان بهترین ابزار برای تحقیقات کلیدواژه در سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد – رابی ریچاردز از ۱۰۵ کارشناس سؤال می‌کند که چه ابزارهای موردعلاقه آن‌ها برای جست و جو کلیدواژه مورداستفاده قرار می‌دهند.
 5. بهترین ابزار جستجوی کلیدواژه در سال ۲۰۱۷ چیست؟ – نه‌تنها نگاه خوب به بهترین ابزار سال، بلکه یک مورد قانع‌کننده برای اینکه چرا و چگونه باید جست‌وجوی کلیدواژه خود را انجام دهید در این پست ارائه‌شده است.
 6. ۱۰ عدد  از بهترین ابزار رایگان جست‌وجو کلیدواژه برای شروع – نیل پاتل یک‌بار دیگر توصیه‌های خوبی برای راه‌اندازی‌های جدید ارائه کرده است تا بتوانند بازی کلیدواژه‌ای  خود را همچنان قوی نگه دارد قوی نگه دارد.
 7. راهنمای ۲۰۱۷ برای ابزارهای جست‌وجو کلیدواژه – MarketMuse نظرات خود را به لیست در حال رشد ابزارهای جست‌وجو کلیدواژه‌ها افزوده است. راهنمای مفید برای تکمیل بقیه جست و جوی  شما.
 8. ۸ ابزار برتر برای جست‌وجو کلیدواژه در سال ۲۰۱۷- خلاصه‌ای از برخی از ابزارهای مهم جست‌وجو سال گذشته است.
 9. ۱۰ ابزار کلیدواژه آمازون برای افزایش فروش آمازون در سال ۲۰۱۷ – برای تیم‌های فروش آمازون، این راهنما یک جواهر است. یاد بگیرید چگونه به تحقیق و استفاده از کلیدواژه‌ها برای این پلت فرم فوق‌العاده فروشنده که می‌تواند به شما  در برنده شدن کمک کند بپردازید.
 10. راهنمای ۲۰۱۸ برای تحقیق کلیدواژه تجارت الکترونیک – تجارت الکترونیک همچنان در حال گسترش است، به این معنی که چشم‌انداز کلیدواژه بسیار مهم است. نحوی پیروزی را در این پست یاد بگیرید.
 11. ۱۰ نکته نامناسب در مورد جست جو کلیدواژه که باید به آن‌ها توجه کرد-نکات قدیمی و نامناسب در مورد جست‌وجوی کلیدواژه را کنار بگذارید
 12. آموزش : کلیدواژه‌های مهم در بازار کسب کار خود را پیدا کنید – این آموزش مفید از رهبر تحقیقات SpyFu می‌تواند به شما کمک کند که مهم‌ترین کلیدواژه‌های کسب‌وکار خود را محدود کنید.
 13. نحوه انجام تحقیق کلیدواژه به روش هوشمند: علاقه و تمایلات افراد را هدف قرار دهید- نه‌تنها جست جو را برای زمان حال یاد بگیرد بلکه به افکار آینده مخاطبانتان هم فکر کنید.
 14. خداحافظی با Google Planner Keyword، و شروعی حست و جو کلیدواژه با استفاده از PPC – نگاهی معکوس به استفاده از استراتژی PPC برای انجام جست‌وجوی کلیدواژه، به‌جای انجام جست‌وجوی کلیدواژه معمولی.
 15. جست‌وجو کلیدواژه‌های با سرعت ‌بالا – برای بازاریاب زمانی که هنوز نیاز به یک استراتژی کلیدی  دارد، کارشناسان SEO از Yoast این راهنمای مفید را ارائه می‌دهند.

کلیدواژه برای محتوا و توسعه محصولات

 1. راهنمای جست‌وجو کلیدواژه در ۳۰ دقیقه- گاهی اوقات نیاز به نوشتن مطالب بهینه‌سازی شده دارید. در اینجا راهنمایی است که به شما کمک می‌کند کلمۀ مناسب را بدون هرگونه هدر رفتن وقت پیدا کنیدو
 2. ۵ ابزار قدرتمند در جست‌وجوی کلیدواژه باهم مقایسه‌شدن و نحویِ استفاده از آن‌ها توضیح داده‌شده است- وبلاگ نویسی بدون کلمه کلیدی مناسب مانند رانندگی با چشمان بسته است. این راهنما به وبلاگ نویسان کمک می‌کند تا از همه ابزارهایی که در اختیاردارند استفاده کنند.
 3. ۱۰ مورد از بهترین ابزار جست‌وجوی کلیدواژه در سال ۲۰۱۷ – نگاهی دیگر به تحقیقات کلیدی برای وبلاگ نویسی و SEO د راین پست از BloggingThing. مشاهده کنید.
 4. چگونه می‌توان یک حساب‌رسی محتوایی تحت کلیدواژه انجام داد- بررسی محتوا می‌تواند خسته‌کننده باشد. این به این معنی نیست که این کار سودآور نباشد. در اینجا نحویِ جست‌وجوی ان را نشان داده است.
 5. بهترین ابزار رایگان کلمه کلیدی چیست؟ همه ما به چیزهای رایگان علاقه داریم – در این آموزش به چند ابزار جست‌وجوی کلیدواژه رایگان در سال ۲۰۱۷ پرداخته است.

معیارهای کلیدواژه و گزارش‌ها رتبه دهی

 1. تجزیه تحلیل سازمانی- این پلت فرم این اجازه را به شما می‌دهند تا اطلاعات بیش از ۳۰ سایت را در دسترس داشته باشید. و همچنین به شما آموزش خواهد داد که چطور از این اطلاعات برای SEO استفاده کنید.
 2. آزمایشگاه‌های سازمانی – با استفاده از این ابزار گزارش، شما می‌توانید رتبه‌بندی کلیدواژه های خود را در تعداد بیسار زیاد بررسی کنید و نتایج را در یک صفحه گسترده به به نمایش در بیاورید.

کتاب‌های الکترونیکی رایگان به را جست‌وجو کلیدواژه

 1. آموزش SEO توسط متخصصین – Hubspot همواره در تأثیر گذاری بی‌رقیب بوده است. به‌ویژه زمانی که سراغ آمورش های گسترده در بازاریابی دیجیتالی میاید. این راهنمای دارای رویکرد اساسی و مفید درباره جست‌وجوی کلیدواژه  است که هر بازاریاب می‌تواند از آن استفاده کند.
 2. بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای مبتدیان – اگر شما به دنبال یک پک آموزشی کامل برای SEO و کلمات کلیدی هستید، این کتاب الکترونیکی را بخوانید.

در کمترین زمان، رتبه اول گوگل باشید!

اگر می خواهید در کمترین زمان، در صفحه اول گوگل باشید، کارشناسان ثمین ادوردز به شما کمک خواهد کرد در کمترین زمان، یک کمپین پرقدرت، بهینه با کمترین هزینه راه اندازی کنید. برای مشاوره رایگان تبلیغات در گوگل هم اکنون با ما  تماس بگیرید.

تبلیغات در گوگل
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *